quentin tarantino

0 /
spoiled
bugune kadar cekmis oldugu filmlerdeki anlatim tarzi,cekim teknigi,siddet sahneleri ve muhtesem diyaloglariyla takip edilmeye deger olan,sinema sanati adina devrim niteliginde imzalar atan yonetmen,senaryo yazari,aktor ve produktor kisi..
marla
siddet ogelerini min kullanarak max siddet yaratan, her filmde kullanilan bu ogelerle dalga gecerek mukemmel filmler yaratan deha.

reservoir dogs - rezervuar kopekleri - :
1992 - yonetmen, senarist, oyuncu(mr brown rolunde)
true romance :
1993 - senarist
pulp fiction - ucuz roman - :
1994 - yonetmen, senarist
natural born killers - katil doganlar - :
1994 - senarist
destiny turns of the radio - kaderin seslenisi - :
1995 - oyuncu
desperado :
1995 - oyuncu
from dusk till dawn - dunbatimindan safaga - :
1996 - senarist, oyuncu(richard gecko rolunde)
jackie brown :
1997 - yonetmen, senarist
(bkz: kill bill) volume 1 :
2003 - yonetmen, senarist
(bkz: kill bill) volume 2 :
2004 - yonetmen, senarist

sak
hic bir film okuluna gitmemis olan ve bildigi ne var ne yok hepsini calistigi video dukkaninda film izlemesiyle ogrenen kisi.
seyhmerat
filmlerini son derece ticari amacli buldugum ve sacmaliklarin cok fazla oldugunu dusundugum yonetmendir..kimilerine gore yaraticidir belki ama bana gore sacmalayicidir..
kangaroo
ilk filmi rezervuar kopeklerinde en son misafir yönetmen olarak bulunduğu sin city ye kadar mukemmel isler basarmis dunyanin en iyi yonetmeni ve senaristi uma’nin da en sevdigi yonetmen sahis.
cocabora
eğer görürsem birgün(!)bu kadar güzel seneryo nasıl yazdın lan?diyeceğim adam.bazı filmlerinde aklıma geliyor,türkçe’sinde bile ne kadar etkilenmişim adamın filmlerinden!rezarvuar köpeklerinde beni benden almıştır kendisi.ardından şansa bir gün pulp fictionu izledim-ki müthiş bir kurgu,acayip replikler vb.-adamın karizması iyice arttı gözümde.belki de bunu sağlayan adamın aykırı oluşudur.
seyhmerat
otel adında yeni bir korku filmi ile geliyormuş beyaz perdeye. tüm zamanların en iyi korku filmi diyenler olmuş şimdiden, merakla beklemekteyiz.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol