pavlov un köpeği

instrument
4. nesil bilgiç adayı. hoşgelmişler. houstonu yeşillendikçe açmayı öğrenecek. bundan sonra ne zaman houstonu yeşillense açabilecek.
kemikli zargana
sözlüğe yeni başlamış bilgiç adayı... umarım sözlüğe kalite katarsın... yazarken kasmadan yazar.. birilerine birşeyler vermek kaygısı yaşarsın.. daha kaliteli sözlük için kendin bişey vermek gerek... vermeye hoşgeldin..
isimsizkahraman
tek başına birey olmayı başaramamış köpek türüdür.sokak köpeği bile buna göre daha bağımsız ve kişiliklidir.zira hep pavlovun ününden yararlanmıştır.

bu arada yazar ismiymiş.güzel yazılar bekleriz.
shevek
mustafa kemal’in anadoluda yürütmüş olduğu, dünya halkları için bir ilk teşkil etmiş anti-emperyalist kurtuluş hareketinin aynı zamanda bir devrimci hareket örneği olduğundan bihaber hemnesil bilgiç. "devrim" sözcüğünden korkanlardanmış o da. şartlanmış . pavlovlar şartlamışlar onu. bir 12 eylül çocuğu. yazık.

bkz: #637766.

anadolunun giriştiği savaşımında, savaşında başarılı olmuş en büyük devrimcisi mustafa kemal’dir. mustafa kemal dünya çapındaki en önemli ve en büyük devrimci hareketlerden birinin liderliğini yapmış ve bu yolla umut, ışık olmuştur. anadolu devrimi, türk devrimi bir kurtuluş olmuştur toprakları emperyalistlerin elleri altındaki ezilen halklar için.

bir de,
(bkz: hanzala)

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol