osman gazi köprüsü

0 /
hmmmmmtmmcnm
meşhur istanbul-izmir yolunun izmit ve yalovayi birleştiren dünyanın dorduncu en yüksek köprüsü. geçiş ücreti 35 dolar+kdv. bu günün kuruyla yaklaşık 200 tl. tabi herşey millet için.
independence
izmit dilovası ile yalova altınova'yı birlestiren kopru. 6 dakikada gecilecekmis bu mesafe. tabi eger 35dolar + kdv verecek e$ek bulunursa. sanirim turkiye'nin en trafiksiz koprusu olacaktir.
bigcoder
115 tl bir kopruyu gecmek icin verecegime, uzun olan yoldan giderim o kadar yakit harcamaz arabam. kopru iyi hosta makul bir fiyat olaydi. bu ne deli dumrul işi gibi.
copacabana
istemeden de olsa geçmek durumunda kalacağım köprü. zira eskihisar - topçular arabalı vapur seferlerinin azaltılacağı gibi; otobüs, kamyon, tır gibi bazı araçlar için de zorunlu güzergah olarak verilecektir. bu durum körfezi dolaşanları başlangıçta rahatlatacak olsa da bitmek bilmeyen yol çalışamaları yaparak, trafik ışıklarının sayılarını arttırarak, köprünün (bkz: zorunlu değil mecburi) istikamet haline getireceğini tahmin ediyorum.
independence
ucretleri muhakkak yeniden duzenlenecektir.

malum ehliyet degistirmek icin de once 110tl istemislerdi, sonradan 15tl ye bagladik isi. bu da oyle olacaktir. yoksa 200tl civarina oradan kim gecer lan? misal ben gecmem, hava sicaksa yuzerim, degilse eve donerim.
ismettt
istanbul trafiğini kökten çözecek olan köprüdür. baktılar trafiğe çözüm yok o zaman asgari ücretin 6da birine tekabül eden bir köprü yaptıralım da kimse geçemesin ve trafik sorununu çözmüş olalım diye düşünmüşler. herkes konuşur onlar yapar.
scalet
5 günde 400 binden fazla araç bedava olduğu için geçiş yapmış köprüdür. bayramdan sonra görmek lazım o köprüyü asıl.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol