okey

0 /
isimsiz kahraman
istakanin kafada patlamasiyla son bulabileceginden mutevellit tas calmanin hem ayip, hem de saglik acisindan zararli oldugu 4 kisilik oyun. 4ten az ki?iyle de oynanir ama zevki cikar mi, cikmaz.
apple
bir tur taş oyunu. bilinen klasik oynama şekli renkli-renksiz ayrımının yapılması durumuna gore belirlenen toplam değerden her bitişte 2 veya 4 sayı düşme sistemine dayalıdır.

bu yöntem dışında her renk için bir sayı değeri belirlenir. mavi 2 katı, sarı 3, kırmızı 4, siyah ise 5 katı. elinizde kalan ve per yapamadığınız taşların toplamını, açılan okey rengi ile çarparak kaç sayı geri düştüğünüzü hesaplayabilirsiniz. böylece son el geldiğinde bile karşı tarafı yakalama şansınız bulunmaktadır. örneğin okey’in kırmızı bir sayı olduğunu düşünelim. elinizde kalan taşların toplamı 10 ise 4 katı 40 sayı yemiş olursunuz. ayrıca okey attığınızda yine renge gore 100 ile çarpılıp yazılır. sarı renkte okey atılırsa elinizde kalan sayılar 3 ile çarpılırken yanına bir de 300 sayısı eklemek gerekir.
revenant
almanyada özürlülere sayıları ve renkleri öğretmek için kullanıldığını duymuştum.balya çalmanın taş çalmaktan daha kolay olduğu oyundur."hacım boz gel" lafı bolca kullanılır.çeşitli türleri vardır.kapalı okey diye tabir ettiğimiz okey türü en zevkli oyunlarından biridir.bayan tarafıyla oynamak hiç zevkli değildir.deli gönül küfür etmek ister bu oyunda.
nerobianco
pudralı prezervatif kavramını anlayamadığım marka.arkadaş zaten ilişkide latex maddesi yüzünden zevk aza iniyor bir de sen bunu kaygan değil de pudralı yaparsan yırtılır tabi.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol