muharrem ince

0 /
seeyouindisneyland
230.000 eğitim fakültesi mezunu bu ülkenin sokaklarında işsiz mi, gazeteler intihar haberleriyle dolu mu, memleket yangın yeri, siz hala ne konuşuyorsunuz?!."

"baba malını babalar gibi sattınız."

"masallarınıza devam edelim, türkiye zenginleşmiş(!) bu ülkede 10 milyon yeşil kartlı var, 9 milyon emekli var, 5 milyon asgari ücretli var, 6 milyon işsiz var, bunlar mı zenginleşti? bağkur primini ödeyemeyen esnaf mı, ürünü dalda kalan çiftçi mi zenginleşti? kim zenginleşti? bu ülkede zenginleşenler var doğru, gemiciğini yürüten kaptanlar var bu ülkede bunları biliyoruz! girişim dehası(!) bakan, başbakan, cumhurbaşkanı çocukları var, ama sizin yatacak yeriniz yok, bunu unutmayın!"

"silivri’de faşist hukuk, silopi’de liboş hukuk, deniz feneri’nde işlemeyen hukuk düzeni icat ettiniz."

"sine-i milleti döneriz diyenler, sine-i apo’ya döndüler."

"abd’den korktuğunuz kadar allah’tan korksaydınız bu memleketi bu hale getirmezdiniz."

"sayenizde terminoloji değişti; artık teroriste barış elçisi diyorlar, profesöre terorist diyorlar. tarikatlar sivil toplum örgütü, sendikacılara dinozor diyorsunuz."

"bu ülkenin iç işleri washington’da, dış işleri brüksel’de, incirlik abd’de, ekonomi imf’de, başbakan gezilerde. manzara-i umumiye bu!"
independence
her yaptigi konu$ma ayakta alki$lanabilecek nitelikte. hitabet anlaminda son derece ba$arili bir milletvekili. chp’nin ba$kanligina falan gecebilse belki de ulkenin gidi$ati degi$ir, o derece. chp’nin daha ust kademelerinde gormek istiyorum $ahsen kendisini.
epikuros
bir kelime boş konuşmayan, düşünceli, zeki, duyarlı insan.

tayyip erdoğan’ın alternatifsizlikten oyları götürdüğünün konuşulduğu şu ortamda akla gelen ilk insan. evet, liderlik vasfı olmayan, kendine dahi oy atamayan kemal bey mi alternatif olacak akpye, yoksa bar bar bağırmaktan öte icraatı olmayan bahçeli mi? lokal bi dava peşinde olan bdp de değil. demirel yalama olmuş, erbakan ölmüş. dsp, anavatan demokrat parti zaten çoktan göçmüş.
mustafa sarıgül konuşuldu bir süre, ailesini bile yönetemiyormuş o da.

şimdi, ülke için en mantıklı duran seçenek muharrem ince’dir kanaatimce.
nededimkibensimdi
kendisini ne kadar savunsak da, şunu bilmeli ki iyi bir insan olduğu için değil, reis'e karşı olduğu için savunuyoruz. yoksa bütün siyasetçilerin yalan dolan sevdiğiniz hepimiz biliyoruz. sen de onlardan sadece birisin.
meekma
bağdat caddesinde miting yapacakmış...

napıcan kardeş, bağdat caddesi seçmenini akp'ye mi kaptırmican? ne diyem maarem.. iyisin hoşsun ama boşsun..

maarem buraları okumuyordur ama şans belkim... bira şişeleriyle filan poz vermeye gelecek arkadaşlara da dikkat edin emi kuzum.. benden söylemesi onlar sizin partiden deel... anladın?

niye beynini çalıştıran bir muhalefetimiz yok bizim... yarabbim...

isyan!


independence
yarin kazanip yeni liderim olabilmesi icin keske elimden bir seyler gelse oy atmak haricinde diye dusundugum adam. insallah kazanir insallah.
independence
cumhurbaskanligi secimlerinde almis oldugu oy orani sebebi ile chp genel baskanligina neredeyse kesin gozu ile bakiliyor. chp'de zaten kazanlar kaynamaya basladi bile.
independence
covid testinin pozitif ciktigini, kendisi ile yakin temasta olanlarin bir an once kendilerini karantinaya almalari gerektigini duyurdu.

umarim bir an once iyileşir.
independence
dün aksam tv100'de yayinlanan uğur dündar ile haftanın panoraması isimli programin canli yayin konuguydu.

programin izlenme sayisindan ve ince'nin kendine emin tavrindan da anlasilacagi uzere muharrem ince bu secimde de gumbur gumbur gelmekte.

ozellikle 6'li masa'nın dagilmasi ve mansur yavas ile ekrem imamoglu'nun olasi adayliklarinin yalan olmasi uzerine, secimlerde sansi cok cok daha fazlalasti. tahminim o dur ki muharrem ince gibi bir isim varken kimse kalkip kolay kolay kilicdaroglu'na oy vermez.

umarim bu secimlerde muharrem ince acik bir oy farki ile secimi kazanir.
independence
cumhurbaskanligi icin 1 haftada 100 bin imza toplamasi gerekiyordu ve secimlerde %30 ya da daha fazla oy alacagini iddia ediyordu.

dun imzalar icin 2. gundu ve hala 51367 adet imza toplayabildi.

rakibi fatih erbakan bile 2. gunun sonunda 46725 adet imza topladi.

bu gidisle imzalari muhakkak toplar ama secimlerde cuvallar.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol