miami heat

seyhmerat
gectigimiz sene dogu konferansi finalini kaybetmesine ragmen bu sezon nba’de sampiyonlugun en buyuk iki adayindan biri olarak gosterilen takimdir.
minimal deve
bünyesinde çok çok iyi oyuncular barındıran ve geçen sezon final serisinde dallas’la karşılaşıp rakibini dağıtıp şampiyonluk mertebesine erişmiş nba takımıdır.
orqn
bu yaz önce wade i takımda tutarak sonra da chris bosh ı takıma katarak çok iyi 2 hanle yaptılar.

dün gece ise bana göre yanlış bir kararla lebron james i takıma kattılar. adamlar nba in en iyi oyuncusu olarak gösterilen adamı almış sen yanlış karar diyorsun deme hemen, bir dinle bak;

birincisi; miami’ nin bu transferlerle 3 maksimum kontratlı oyuncusu oldu. bu uzun vadede salary cap nedeniyle takımın başına çok işler açar.

ikincisi; topu nasıl paylaşacaklar geyiği. evet bu ilk akla gelen ve geyik gibi duran şüphe aslında çok yerinde bir şüphe. burada esas problem ise wade ve lebron’ un uyumu. wade dünyanın en mütevazi adamlarından biri olduğu için muhtemelen top kapma yarışına girmeyecek ve bir adım geride kalacaktır. bu da onun yeteneklerini göstermesine engel olacak.

üçüncüsü; sahaya bu 3 adamın dışında kim çıkacak? miami bu transferleri yapabilmek için görev oyuncularını kaybetti. ’ yetenekleri kısıtlı ’ oyuncuları bile kalmadı neredeyse. bütün sene bench’ ten bulacakları katkıyı merakla izleyeceğim??

pat riley’ nin yerinde olsaydım lebron’ a full kontrat vermek yerine geliri 8- 12 milyon $ arasında olan 2 tane takım oyuncusu alırdım. takımı wade- bosh ikilisi üzerine kurup yardımcı oyuncuları da kuvvetlendirmiş olurdum.

işin bir de nba deki dengeler açısından sıkıntılı durumu var; bu yaz çok fazla yıldız oyuncuncu serbest kalacağı için ligde büyük bir hareketlilik olacağı bekleniyordu. nispeten zayıf takımların bu yıldız oyunculardan bazılarını ikna edip kalitelerini yükseltmeleri, daha dengeli bir lig olması herkesin istediği bir şeydi. doğu’ da yine daha çekişmeli olabilecek bir tablo var ama batı’ da lakers’ a rakip olabilecek bir takım kurulamadı hala. yani beklenilen gibi geçmedi bu yaz.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol