kurtlar vadisi

0 /
galahad
Bence de türkiye'nin gelmiş geçmiş en iyi dizisidir. Tabii sadece 97 bölümü kapsayan 2 sezondan bahsediyorum... Sağlam bir arşiv bulursam haftaya tekrar etmeyi düşünüyorum. Son izlediğimden bu yana en az 4 sene geçmiştir.
gicikcik
10 yıl olmuş hayatımıza gireli çıkmaya da niyeti yok gibi.ne adamlar öldü polat ölmedi galiba gerçek hayatta da ölmedikçede ne polat ölücek ne de dizi biticek.
mementoo
okadar para kazanmalarına rağmen hala amatör aksiyon sahneleri çekilen dizi.figuranlar hala ölmesini beceremezler ve karanlıktaki çatışmalarda silahların namlularından çata pat kıvılcımları saçılır.biraz masraf yapıp daha profesyonel sahneler çekilse daha güzel olabilir.izlenmesinin enbüyük sebeplerinden bitanesi de türk insanı’nın gazını çok iyi alabilmesidir.aslında son sezon da konu da tıkanmıştır ve bütün sezon abdulhey ve mematinin yaptığı salaklıklar işlenmiştir.kabak tadı vermeye başlamıştır yani.
orqn
uzun zamandır etrafımda bir sessizlik seziyordum.daha az kavgaya tanık olup daha terbiyeli konuşan insanlara rastlamaya başlamıştım.bi tuhaflık olduğunu biliyordum ama bir türlü anlam veremiyordum.sonradan öğrendim ki bu dizi yayından kaldırılmış.hemen iki olay arasında bağlantıyı kurdum ve rahatladım.
greyfurt
okumaktan, görmekten, duymaktan bıktıran dizidir.

merak ettiğim ama hiç bir bölümünü izlemediğim dizidir aynı zamanda.

geçen gün arkadaşımın yoğun teşviğiyle gaza gelip abartısız bütün dikkatimle 70 saniye kadar aralıksız izledim.

bu dizinin hiç bir bölümünü (en azından 10 dakikasını) izlemediğim için kendimi ezik hissediyorum. allahım ne büyük eziklik. çilek yerken kesme şeker olmaması gibi bir şey.

sanırım hayatımın geri kalanını böyle tamamlamamalıyım. izleyen insanları anlamak için en azından bir kaç bölüm izlemeliyim.

sigarayı bırakmalıyım.

birayı ayda 2 kasaya düşürmeliyim.

neyse işte...
independence
gecen gun nette gezinirken bu dizinin ilk bolumlerinden birine denk geldim.i$te ali candan’in eli yuzu agzi burnu degi$tiriliyor, ameliyat ediliyor, polat alemdar isminde servis ediliyor.buraya kadar tamam dedim olur dedim, ama sonra suleyman cakir efendinin bir bolumde karde$i kadar yakini olunca dur bi sn dedim, memati ba$ ne olacak lan dedim.

ya du$unsene sen kalk agabey de, her i$inde sag kolu ol, her turlu pisligini temizle, sozunden asla ama asla cikma, gerekirse onun icin canini ver ama aleyhine tek kelime etme, sonra bir gun elin polat alemdar isimli zibidisi gelsin seni yerinden etsin cakir’in sag kolu sol gozu oztaki borusu falan olsun ciksin.ustelik sen o durumdan sonra kalk bir de polat efendiden emir almaya ba$la.

yava$ birader.

sonra aklima angelus geldi.dedim ki kendi kendime, ulan $imdi yeni birisi gelse, hadi olmaz ya bir de mod falan olsa, bir de senin yerine gecmeye kalksa naparsin lan angelus dedim, kendi soruma kendim cevabini zaten verdim.vallahi dalar, hem de pis dalar.yok hatun olsa bir $ey demez, ses etmez, oh$ der bebegim der sonra bana gelir "hocam bak bu eleman $oyle iyi boyle seviyor sozlugu" der gammaz falan bi$iler olsun der, o zaman anlarim ki angelus efendi bu hatuna yaziyor, uzak dururum.ama o ki$i hatun degilse angelus efendi pis dalar o adama, bilirim bunu da.

sonra yeniden memati’yi du$undum, ulan dedim ne ezik adammi$sin sen arkada$, bi cakamadin uc be$ tane kimsin lan sen ibi$ diyerekten polat’a.ustelik memati cusseli de bi lavuk, kodumu polatin omuriligine, vallahi omuriliksoganini di$ari cikartir.ama yapmadi denyo i$te, o zoruma gitti zaten.bu entryi de o sebeple kaleme aldim.

saygilarimla.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol