kürdistan

0 /
independence
varolmadigi ve asla da var olamayacagi halde kimi batililar ve kimi kurtler tarafindan yurdumuzun da dogu ve guneydogu bolgelerinin kimi kisimlarini iceren bir haritasi mevcut olan ulke adi.irak`in yeni devlet ba$kani celal talabani bile bagimsiz bir kurdistan var olamaz, ya$ayamaz $eklinde aciklamalar yapti gecenlerde.sirf ulkenin bolunmez butunlugunu zedelemek adina kimi vatan hainleri halen bu konuyu gundeme ta$imaya cali$iyor gerzekce bir bicimde.
goliath
turkiye cumhuriyeti devleti sinirlari icinde asla var olamayacak ulke. lakin sinirlarimiz disindaki irak sinirlarinda kurdistan kurulmasina neden karsi cikildigini anlamak mumkugn degil. burasi turkiye ise, ulkemiz ise kimse bolemez. ve irki ne olursa (turk, kurt) olsun bu ulke vatandasi olan birisi kardesimizdir.
carpediem
almanya’da "kurt musun, turk musun?" sorusunu kurt ne demek bilmedigimden anlayamam uzerine bana soylenen kelime. sonra aklim basima geldi tabii. bu sozde devlet, almanya da yasayan kimi kurtler tarafindan ordaki insanlara, gercekten varmis gibi gosteriliyor. o dallamalar da ellerine bir harita alip bakmak yerine o insanlara inaniyorlar. bir de ben turk olarak "yok oyle bir ulke!!" dedigimde benimle tartismaya kalkiyorlar. "yok oyle bir yer kardesim alla allaa" diyesim geldi yine. olmayan ulke.
troy
ozellikle ilkogretim okullarinda okutulan bazi ders kitaplarinin arkasinda bulunan turk siyasi haritasinda baskirdistan olarak gecer.kurdistan yerine neden kirdistan yazdigini bir turlu anlayamamisimdir.
rosencruz
bazilarina hala hayal gibi gorunmesine ragmen su anda avrupa matbaalarinda parasi basilan ,habur sinirinda bayragi asili olan ve bazi turk devlet yetkililerininde hala goz yumdugu devletimsi..
kurtlerin abd ye sonsuz destegi sonucunda kurulmasi planlanan ve bazi haritalarda bizim topraklarimizida icine alan olusum..
ankakusu
haa evet oyle bir yer ben duymustum. son arastirmalarima gore galiba afrika veya amerikada bulunan ulke?, eyalet? veya bolge?
seyhmerat
zannedersem tolkien’in yüzüklerin efendisi kitabında orta dünya’dan bir bölge olması lazım zira ben gerçekte ben böyle bir bölge adı bilmiyorum da. türkiye cumhuriyeti devletinin her karış toprağı türkiye’dir!
radioslave
yabancı ülklerde türkiye nin doğusunu kürdistan olarak gösterirler bu avrupa ve amerikanın türkiye yi bölme cabalarıdır onlar kürtleri destekler,bu da bizim büyümemize engel olur kürdistan falan ütopyadır zaten.
xerxes
amerika’nın yardımlarıyla kurulması muhtemel olan devlet, kukla devleti.

fakat bu devletin kurulması için mutlak surette türkiye’ye ve petrole ihtiyacı vardır. yoksa kurulması zor gözüküyor.

kurulursa, türkiye cumhuriyeti gerekeni yapar, kurulması sıkar biraz, büzzük ister. kimin toprağı üzerine devlet kurulmak isteniyorki?

kukla devlet sonuçta...
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol