kobe bryant

0 /
ups
murat murathanoglu’nun soyledigine gore bu sene nba’deki popularitesini fena halde kaybetmis basketbolcu.kanimca iyi olmus cunku kendileri cok yetenekli olmakla birlikte felaket got bir ynsan yzlenymy uyandyrmaktadyr bende yyllardyr..
ogleron
butun sezon boyunca takimin aldigi yenilgileri hazmedememis ve 4 macta kendi arzusuyla oynamamis olan ne kadar skorer ve oyun beyni olan oyuncu olsa da ezik biridir.
atwa
agustos 23 1978 philedelphia, pennsylvania dogumludur vanessa laine ile 18 nisan 2001 de california dana point’te evlenmislerdir kizlari natalia 19 haziran 2003 de dogmustur lakers’la 136 milyon dolarlik anlasma yapmistir (15 nisan 2004) de. basarilari su sekildedir :

three time nba champion: 2000, 2001, 2002
nba all-star game mvp: 2002
nba all-star: 1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005
all-nba first team: 2002, 2003, 2004
all-nba second team: 2000, 2001
all-nba third team: 2005
all-nba defensive first team: 2000, 2003, 2004
all-nba defensive second team: 2001, 2002
slam dunk champion: 1997
ties nba record for most made 3-point field goals in one game with 12 versus the seattle supersonics on january 7, 2003.
one of only three players in nba history to score 40-plus points in 9 consecutive games.
one of only two players to ever score at least 35 points in 13 straight games.
holds the lakers team record for most consecutive free throws made at 43.
named the 1996 naismith high school player of the year.
led lower merion h.s. to a 31-3 record and class aaaa state title as a senior.
usa today and parade magazine’s 1996 national high school player of the year with a seasonal average of 30.8 points, 12.0 rebounds, 6.5 assists, 4.0 steals and 3.8 blocks per game .
seyhmerat
shaq ile oynarken,shaq tan cok yardim gormus ve shaq rakipleri ustune cekerken hep bos kalmis ve bu sayede cok sayi bulmus ancak shaq’in lakerstan ayrilmasindan sonra siradan bir skorer oldugu ortaya cikmis bencil basketbolcu..
made in heaven
michael jordan efendinin veliahti olarak gosterilen basketbolculardan sadece bir tanesidir,oldukca bencil olmasina karsin yadsinamaz yeteneklere sahiptir.ancak tum bu yetenekleri jordan’in yakinindan bile gecmemektedir.
maliyeci
formunun zirvesindeyken lakers’in cok iyi bir takim oldugu bir gercek.onun da payi vardir $uphesiz ama tamamen ondandir demek de haksizlik.bir keresinde ucluk cizgisinde kuvvetlice ittirilmesine ragmen yere du$tugu anda ulan salliyim bu topu belki girer demektense du$erken potayi gorup sokmu$tur uclugunu,kazandirdigi serbest ati$lar da cabasi.her $eyiyle bir basketbolcu.
seyhmerat
dun sabaha karsi oynanan los angeles lakers- toronto raptors karsilasmasinda 81 sayi atarak "oha lan oha" dedirtmis ve olaya son noktayi koymus basketcidir, bununla birlikte hem tarihe gecmistir hem de asmis basketci statusune ulasmistir ne diyelim artik bu 81 sayidan sonra ne desek bos ya.

http://www.ntvmsnbc.com/news/358404.asp
goodygoblin
kim ne derse desin şu an nba de oynamakta olan en iyi shoting guardlardan biri.geçenlerde toronto maçında 81 sayı atıp wilt chemberlain in ardından tarihe geçti. geçtiğimiz haftalarda sayı ortalamasını 43 e çıkarttı ki bu da inanılmaz bir başarıdır.iyi insandır kötü insandır ırz düşmanıdır şöyledir böyledir diyenler olabilir.hatta haklı yanları da olabilir.fakat kendisi nba tarihinin gelmiş geçmiş en iyi skorerlerinden biridir bu da bir gerçektir inanmayan açar istatistiklerine bakar.
the vain
bana göre şu anda nba in dolayısıyla dünyanın en iyi guardı. bunu toronto maçında 81 sayı atıp, tarihe geçerek de kanıtladı. lakersı tek başına sırtlayıp bir yerlere getirmeye çalışıyor. 34.9 sayı ortalamasıyla şu sıralar ligin en iyi sayı ortalamasına sahip.
karpuzz
michael jordan’la kıyaslanmak istemediğini her fırsatta belirtmesine rağmen kıyaslanmaktan kurtulamayan, başarıları küşümsenip majestelerinden her daim bir boy küçük görülen adam hatta uçan adam.
karpuzz
yukarda ve muhtelif yerlerde gördüğüm sokaktan gelme adam yazılarını görünce pek bir kendimden geçtiğim, sinirlendiğim ve ’bilmeden yazıyolar işte.’ dediğim, kızdığım andır. şimdi burdan ilgililere sesleniyorum :
kobe sokak basketbolundan gelme değildir. çoğu oyuncunun aksine iyi bi eğitim almış, acılarla boğuşmamış, 7-8 sene italya’da yaşamış, futbol oynamayı da bilen, çok iyi italyanca konuşan
bir insandır. hatta bu yüzden bile ligdeki oyunculardan saygı görmediği rivayet edilir.
kobe’da da suç yok değil hani. bu saygı duymama mevzusunda onlara yaranmak için soyunma odasında rap dinleyip şarkıları yüksek sesle söylediği bilinir, argo konuştuğu söylenir. tabi bu sölediklerim lige geldiği ilk 4-5 yıl için geçerli. şimdi öyle bir şey mevzu bahis bile olamaz.
kobe acayip olgunlaşmıştır. hem iddası olmayan bir takımın bütün yükü omuzlarına binmiş süperstarı olarak hem de bunca başarılara alışık olarak geçen 7-8 yıldan sonra başarısızlığı da tatmanın verdiği tecrübeyle olgunlaşmıştır.
tabi bu söylediklerimi kobe’a önyargısı olanlar asla kabul etmeyecekler ve edemezler de.
yine yukarda ve muhtelif yerlerde belirtildiği gibi shaq’tan sonra sıradan bir skorer olduğunu gösterdi diyenlere kapak 81 sayı atmış ve adam 81 attığında bile eleştirilmiştir. yok takıma zarar veriri yok diğer adamlar kendilerine güvenilmediğini hissederler. ama bu yazıları yazanalar muhtemelen maçı izlememişlerdir ya da izledilerse de demin bahsettiğim önyargılarından kurtulamayıp izlemişlerdir. adam gibi izleselerdi
takımın geri kalanının kobe bütün şutları kullanırken pasları vermekten kaçınıp biraz da biz atalım dememişlerdir aksine hepsi ya topu oyuna sokarken kobe ye vermişlerdir ya da halfcourt u geçtikten sonra topu kobe’ye vermişlerdir. ve kobe 81 attığı zaman hiç kimsenin yüzünde en ufak bir kıskanma en ufak bir mutsuzluk ifadesi göremezler. aksine herkes çok mutludur ve en az kobe kadar sevinmişlerdir.
bir şey daha, kobe 81’lik maçtan önce 33 dakikada dallas’a 62 sayı atarken 3. çeyrek sonunda kobe 62 mavs takım olarak 61 sayıdaydı ve kobe biraz önce yukarıda bahsettiğim gibi
olgunlaştığının,iddası olmayan bi takımın süperstarı olarak koçunun ve takım arkadaşlarının son periyodu oyna ısrarlarına rağmen maça devam etmemiş ve normal zamanlarda pek oynama şansı bulamayan arkadaşlarının oynamasını istemiştir. bu da kobe’ye
bencil, çok top kullanıyor, yanındakileri önemsemiyor diyenlere kapak niteliğinde bir başka davranıştır.
emir
adı tecavüz olayına katılıncaya kadar çoğu ergenin idolü olan, tecavüz olayından sonra kimsenin sevmediği, torontoya 81 sayı atınca herkesin yeniden sevgilisi olan adidasın yıllarca sponsoru olduğu müthişşş yaratık
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol