kedi

0 /
lali berte
hayatımın her döneminde bana eşlik etmiş sevimli canlılardır kediler. Ne var ki ömürleri insan ömrüne oranla çok kısadır. arkalarında sayısız hatıralar bırakarak gidiverirler sonsuzluğa. bu durum öylesine can yakıcıdır ki, ölen kedinizin ardından bir başka kedi daha sahiplenip sahiplenmemeyi ciddi anlamda düşünmek zorunda kalırsınız. Çünkü bilirsiniz ki günün birinde o da sizi bırakıp gidecek, bir darbe daha atacaktır gönül telinize. sırf bu hüzünlü durum yüzünden hayatı orta dünya, kendimi de bir elf gibi hayal ederim. onlar gider, ben kalırım. ama onlar da hep benimle kalır.
independence
gündüz kalkmaz gece yatmaz hayvanoğlu. hadi gece yatmazi anladik, nihayetinde genetiginde avcilik var, gece avciligi. peki de uyurken ayaklara saldirmak onlari dişlemek nedir ya. hic edep kalmamis hic ama.
independence
İnanılmaz güzel, tatlı bir hayvan. Yeni taşındığım evimde bahçeme plaj sandalyesi koydum, her gün iki tanesi gelip orada koyniş koyniş yatıyorlar. Uyuyuşlarını izlemek bile huzur veriyor insana.
independence
Yemin ederim psikolojimi alt üst etti bu eşek sıpası. Kendine ait bir dünya kurmuş, içinde kimseye yer yok. Yaşadığım ev dublex ama üst kata neredeyse hiç çıkamadım, hayvan gibi terasım var üç kere ya çıkıp hava alabildim ya alamadım. Üst katı işgal etmiş haysiyeti bozuk, merdivenlerde önümü kesip pati atıyor. Misafir geliyor evi gezdirecem ama ne mümkün? Eli ayağı tırmık yemeyen misafir kalmadı, herkes nasibini aldı. Neymiş? Üst kat onunmuş, kimse çıkamazmış.

Dört gün önce laptop un üzerindeki kolayı patisiyle itekleyerek bir bardak kolayı klavyenin içine döktü. 700 TL masraf. Bugün bu sefer de bir bardak su. Masraf 350TL. Dört gün içerisinde 1050 TL masraf. Ulan seni satsam on kadar etmezsin eşek!

Çok sinirliyim ona karşı, o yüzden bugün kafasından öpmeden bıraktım uyudu. Normalde öpmeden uyutmam. Bi de uzakta uyuyup aklınca trip atıyor.
independence
İstisnasız her ortamda buyuk bir rahatlıkla uyuyabilen yün tomağı. İnsanın ayağının üzerinde bile mır mır uyuyabiliyor. Sonra rahatsız olmasın diye o ayağa ne kramplar girer tabi.
hmmmmmtmmcnm
Bahceden eve başbaşa çıkıyorsak sorun yok. Dünyanın en akıllı kedisine sahibim gibi hissediyorum fakat ne zaman bir komşu bize eşlik etse kedim yedi gün karanlık odada bekletilmiş pitbull kadar psikopatlaşıp milletin eline ayağına saldırıyor. Tam rezillik.
hmmmmmtmmcnm
bizim bahçede var bir tane prenses. kendisini kanı bozuğun biri evden atmış. bir yaşından biraz daha büyük. çok mutsuz ve sokakta kalmayı asla kabullenemiyor. ne kadar mutsuz olduğuna gün ve gün ben şahit oldum. elimden geldiği kadar ben ilgileniyorum ama devamlı ilgiye ve sevgiye ihtiyacı var. ben ona gerçekten çok ama çok üzülüyorum. belki sahiplenmek isteyen tanıdığı olan vardır? olmaz mı sözlük bence şahane olur. kenarında kahverengi benegi olan. diğer şaşkın ördek benimki.

https://i.hizliresim.com/zBA7pg.jpg
meekma
yımışak burunlu hayvanşimdi gerçek bir hikaye anlatıyorum. üniversitedeyken bir bağyan arkadaşım var bunun da evde bir kedisi var.. kendi kedisi de değil aslında ona da bir arkadaşı bırakmış bir süreliğine baksın diye.. ismi barbaros sanırım.. ya da baybars... böyle tumturaklı bir erkek ismi iste..

neyse bu kızın bir de başka bir kız arkadaşı daha var. o da bir süre onun evinde kalıyor..

şimdi bu kedilerin burnu yumuşak, nemli, eti puf kıvamında ya .. bu barbaros geceleri geliyor burnunu kızların burnuna yapıştırıyor öyle uyuyor. kızlar da bayılıyor bu harekete. mır mır mır gur gur gur sabaha kadar öyle huzur içinde uyulloar filan.. kediyi paylaşamıyorlar ama o derece yani.

neyse bir cuma akşamı bunlar okuldan erken çıkmışlar. taksi tutmuşlar.. akşam da naparız nederiz filan konuşuyorlar.. işte balık yaparız bilmem ne filan.. kızların biri öbürüne diyor ki "bu gece baybarsla ben yatıcam".. öbürü de diyor ki hayır "baybarsla dün gece sen yattın, esas bu gece ben yatıcam" filan.. derken dikiz aynasından taksiciyle göz göze geliyorlar...

0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol