joe biden

elma sekeriiii
büyük bir türk dü$manı olduğu yönündeki söylentileri doğrulayacak bir söylemi var ki insana "halt etmi$" dedirttiriyor.

"israil’in "güvenlik çıkarları kapsamında" düzenlediği baskında haklı olduğunu söyledi."


my dear obama, köpeğinin ipini sıkı tutmalısın. yoksa bir gün biri çıkıp vuracak onu. ağlama sonra.
independence
kibris’taymi$ kendisi $u dakikalarda. hatta bu gece sanirim turk tarafina gecip dervis eroglu ile gorusecekti.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/26462872.asp
independence
harvard universitesinde yaptigi bir konu$mada $unlari soylemi$ti bir iki gun once;

“bölgedeki müttefiklerimiz, suriye’deki en büyük problemimizdi. türkler, ki çok iyi dostumuzdur ve benim de uzun süre vakit geçirdiğim erdoğan’la harika bir ilişkim var. suudiler, emirlikler vs… ne yapıyorlardı? esad’ı devirme ve bir sünni-şii vekalet savaşı çıkarmada çok kararlıydılar. ne yaptılar? esad’la savaşacak herkese yüz milyonlarca dolar para ve on binlerce ton silah akıttılar, el nusra, el kaide için destek olacak, dünyanın diğer yerlerinden gelen cihadistlerin aşırı unsurlarını kabul ettiler. birden bire herkes uyandı. cumhurbaşkanı erdoğan, ki eski bir dosttur, bana dedi ki, siz haklıydınız, çok fazla insanın (suriye’ye) geçişine izin verdik, şimdi sınırı mühürlemeye çalışıyoruz”

cumhurba$kani erdogan bu konu$madan sonra bunlari kesinlikle soylemedigini dile getirerek biden’in kendisinden ozur dilemesi gerektigini soyledi. bunun uzerine biden erdogan’i arayarak ozur dileri. beyaz saray’dan yapilan aciklama $u $ekilde;

“başkan yardımcısı joe biden, harvard üniversitesi’ndeki yorumlarını netleştirmek için bugün türk cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan ile konuştu. başkan yardımcısı, türkiye, bölgedeki diğer müttefik ve ortakların işid’i ya da suriye’deki diğer şiddet yanlısı aşırıları bilerek desteklediği ya da büyümesini kolaylaştırdığı yönündeki her türlü ima nedeniyle özür diledi. başkan yardımcısı, abd’nin türkiye dahil, dünya genelindeki müttefik ve ortaklarımız tarafından işid belası ile mücadele etmek için ortaya konulan taahhüt ve fedakârlıklara büyük değer verdiğine açıklık getirdi. iki lider, işid’e karşı koymak için abd ve türkiye’nin beraber yakın çalışmasının önemine vurgu yaptı”

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/27329797.asp
redleader
selam arkadaşlar, bir süredir amerikan seçim sonuçlarına ağladığım için shdksdf şaka şaka biraz neler olacak neler bitecek görelim diye bekledim. amerika'nın 46. başkanı olan joe biden hakkında biraz bilinmeyenlerden, biraz da 2021'de onu ve dünyayı ne bekliyor ondan bahsedelim.

ön not; bulduklarımla ilgili kaynaklarımın çoğu reddit ve özellikce r/conspiracy'den geliyor. adamlar seçilene kadar beklemiş sonra muhalefet yapmış, tıpkı bizim muhalefet gibi.

başlamadan önce, amerikan başkanının konfeti patlarken korkudan altına sıçışına gülerek başlayalım:


halbuki amerika ne babayiğitler gördü.


amerikan seçimleri ile ilgili yazdığım yazıda değindiğim gibi, joe biden 47 yıldan beri amerikan siyasetinin içinde olan biri insan. tabi bu kadar sürede at izi it izine karıştığından unutulmuş bir olay: bu adam daha önce amerikan başkanı olmaya çalıştı.

1988 yılında, demokrat partiden başkan adayı olabilmek için yarışa giren biden, aynı sene ingiltere'nin işçi partisi başkanının seçim konuşmasını jest ve mimiklerine kadar çalınca hayalleri sekteğe uğruyor.

tabi o zamanki amerikan medyası adamı araştırmaya devam etmiş. okulda okurken sürekli araştırma konusu olan makaleleri birebir kopyala yapıştır yapıyormuş. bir röportajda gazeteciler bu sahteciliği sormuşlar; o da başlamış bol keseden atmaya. demiş ki, benim iq'um sizden yüksek anlamazsınız, ben 3 tane okul bitirdim (yandal yaptı), okulu ilk 50%'de tamamladım (85 kişide 76. oldu) gibi gibi şeyler. atıp yalanlanıyor.

daha sonra da baktı bu bokları çeviremeyecek, aday adaylığından çekiliyor. öyle bir loser.

bu saydığım özellikler, kendini yukarıdan görme ama loserlık filan tanıdık geliyor mu? bildğiniz trump valla. tabi o seçimden bu yana 30 yıl geçmiş, hiç bahsi geçmiyor bunların. özellikle ana akım, yan akım, soyal filan her cins medyada, şartlar ne gerektiriyorsa o gösteriliyor.

burada bir medya parantezi açalım. aşağıdaki grafik, insanların oy verdiği partilere göre, medyaya güven endeksi.


cumhuriyetçiler, özellikle trump'ın seçilip ortamlarda "feyk haberrrr" diye bağırmasından sonra, medyaya güvenmeyi bıraktılar. diğer taraftan körü körüne inanan insanlara da bu yukarıda söylediğim haberleri göstermiyor bu medyacırıspılar.

parantezi kapatalım. dediğim gibi biden aslında diploması olmayan başkan diyebiliriz, dünyada tek kıps kıps. bunun dışında trump ile aynı kalıp, aynı döküm.

ne kadar aynı, ne kadar paraya tapan kafada olduklarını şöyle anlatayım. diyorlar ya trump virüsü sallamadı, ekonomik kriz var, biden kaynakları sağlığa yatıracak diye?

aşı başlığında konuşmuştuk, devlet 4 milyar dolar masraf yapıyor aşı araştırmalarını teşvik için diye. peki başkanlık seçimleri için 2020 yılında, yani covid'in hüküm sürdüğü bu saçma zamanda harcanan para ne kadar?

14 milyar dolar.

yani bu virrüs bokunun bitişinin önündeki engel para, imkan, kimin başkan olduğu değil arkadaşlar. bekledikleri şey, insanları kontrol edebileceklerinden emin olmaları. o anda direk virüsün aşısı da çıkar, bir anda mutasyon geçirir zararsız olur, ay'da buldukları su virüsleri öldürüyor çıkar vs. vs.

o değil biden'dan girdik nerelere geldik, biden'a bağlıyorum. trump seçilseydi eğer bu adamların uğraşıp duracakları bir 4 yıl daha olacaktı. planlarını uygularken ülkeyi inatla kapatmayan bir başkan, gidip rusyayı yalayan bir tiple boğuşacaklardı. ama şimdi oğlunu ukraynalı fahişelerle devlet sırrı konuşmaya gönderen biden, bu "mutlak kontrol" sürecini çok hızlandıracak.

belki de bu adamın yemin ettiğinin bir hafta içerisinde aşıyı verirler piyasaya. "aşı psikolojisi hassas bünyelerde şiddeti tetikliyor" diye silahları toplarlar. biden kalp krizi geçirir, whore of babylon ve kapanış. (psikolojisi hassas bünye derken, 10 aydır eve kapatılıp insan ve güneş görmeyen bizlerden bahsediyorum).

amerika'nın 46. başkanı insanlığa hayırlı olur umarım. yaşlılıktan iki füze atmayı unutsa gene kar ne diyeyim.
redleader
hileyle hurdayla seçilmiş gibi yapan başkan adayı. hala daha resmi olarak seçilmedi, ve halaaaa daha yeni videolar çıkıyor usülsüzlükler üzerine.

ama çok kısa başka bir video paylaşacağım. şu tiviks:


tercüme ediyorum: "barack'la da konuşuyorduk, ona da söyledim. eğer öyle bir noktaya gelirsek, ve çok temel ahlaki bir konu üzerinde anlaşamazsak; ben, ben, ben, ben, ben....(x10) ben bir sağlık sorunu geliştireceğim ve görevden çekileceğim."

görevden çekilince yerine geçecek olan kamala'nın suratında "olm niye söylüyosun yhaaa" bakışını da görebilirsiniz.

bahisler açılsın, 20 ocak'ta yemin töreni olduktan sonra biden:
ocak ayı içinde ayrılır: 1.95
mart sonunu bulmaz: 1.4
haziranı hiç bulmaz: 1.1


neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol