jack nicholson

epikuros
kafasının kutuplardan basık, yüzünün elips şeklindeki geoid yapısı, kaşlarının fırça, saçlarının telleri kopmuş tarak gibi görüntüsü, gülünce kulaklarına varan ağzı ve keskin dişleri, her gördüğümde bana kötü kedi şerafettini hatırlatmaktadır. one flew over the cuckoos nest, the shining ve departed filmlerindeki psikopat halleriyle şerafettin’i özdeşleştirmek zaten çok zor değil. epeydir ikisinin fotolarını bi yanyana koyayım diyodum.

http://tinyurl.com/2v2xj6m
http://tinyurl.com/367hq8f
angelus
cevirdigi tum filmleri sorgusuz suailsiz izlenebilecek olan aktordur. piskopat rollerin dehasidir, muhabbeti guzel olanbilecek biridir, soyle es dost toplanip tabi jack agbi baskosede oturup iki kadeh raki icilebilecek biridir, oyle bir izlenim vermektedir.
msscat
birbirinden değişik karakterlerde görebileceğimiz, hollywood’un belki de en iyi aktörü. her canlandırdığı karakterin hakkını vermiş ve bugüne kadar bir çok ödül kazanmış aktördür, takdir edilesidir, idol olarak benimsenesidir.
lahrivus
doğum: 22 nisan 1937 new york.

gerçek adı: john joseph nicholson
aile durumu: sandra knight ile 1961’den 66’ya kadar evli kaldı. daha sonra anjelica huston, rebecca broussard ve lara flynn boyle ile birliktelikleri oldu. jennifer, lorraine ve raymond adında üç çocuğu var.

eğitim: new jersey manasquan lisesinden mezun.

çıkışı: kariyerinin başlarında daha çok ikinci sınıf korku filmlerinde oynayan nicholson, 69 yapımı "easy rider" filmindeki rolü ile dikkatleri çekti ve arkasından gelen "five easy pieces" ile konumunu sağlamlaştırdı.

ödüller: kariyerinde birçok ödül kazanan nicholson, 1975’te "one flew over the cuckoo’s nest" ve 97’de "as good as it gets" ile en iyi erkek oyuncu oscarını, "terms of endearment" filmi ile de en iyi yardımcı oyuncu oscarını kazandı. american film enstitüsü tarafından kendisine 1994 yılında hayat boyu başarı ödülü verildi.

spor: jack nicholson, nba takımlarından los angeles lakers’ın çok fanatik bir taraftarı.

biliyor musunuz:? babası tarafından terk edilen jack nicholson, yıllarca büyükannesinin annesi, annesinin de ablası olduğuna inanarak yaşadı. ta ki, time dergisinde çalışan bir gazetecinin onun hakkında yaptığı araştırmada gerçeği ortaya çıkarmasına kadar.

sözler: "senaryoyu okuduğum anda oscar kazanacağımı biliyordum." terms of endearment filmi hakkında.

"hayatta iki kişiye yalan söylersiniz: kız arkadaşınıza ve polise."

"bir film setindeki yıldız saatli bomba gibidir. insanların ona korkmadan yaklaşabilmeleri için o bombanın etkisiz hale getirilmesi gerekir."
sinemafanatik.com’dan alintidir
valequentill
yakın arkadaş gurubunuzda bulunan birisi ile arkadaşlığınızı bir daha gözden geçirmenize , sevgilinizi terketmenize yol açacak kadar kötü bir espri konusu olan insan. gerçi bazı insanlar seçici olurlar ve bu espriyi yapabilecek kişileri sevgili , arkadaş olarak edinmezler. onlar şanslı kesimdir işte.
elma sekeriiii
"annem bana ‘o. çocuğu!’ diye bağırdığında oluşan ironiyi hiçbir zaman anlamadı."
sözünün sahibidir.

üzülme jack abi, kimse anlamıyor zaten.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol