isveç maçındaki türbanlı küçük kızlar

125bpm
24 mart 2016'da oynanan türkiye-isveç maçında milli marşlar okunduğu sırada futbolculara eşlik eden türban taktırılmış el kadar sübyanlardır. bu eylemle ülkenin yavaş yavaş(!) islam ülkesi olmaya başladığı dünyaya sergilenmek istenmiştir. kasten, göze sokma amaçlı yapılmış tabiri caizse bir şovdur.
bugün sokağa çıktığınızda o yaşta türbana girmiş kız çocuğu görmemiz çok zor olmasına rağmen dünyanın izlediği bir maça türkiye'nin imajını bu şekilde yansıtmak aklın alabileceği bir durum değildir.
bırakalım dünyanın bizi nasıl gördüğünü o yaşta bir çocuğun bu kadar baskı altında türbana sokulması beni gerçekten çok üzüyor. dini eğitimini elbette ver,camiye götür,kiliseye götür ama bırak kapanma kararını kendisi versin.
edit:çocukların suriyeli olduğu söyleniyor. suriyeli olmaları o yaşta kapatılmalarını mantıklı hale getirmez.
edit2: hangi dine inandığım merak edilmiş. (bkz: sanane)
gitaraskisi
siyasal islamın promosyonlarıdır. çocuklar masumdur asıl suçlu, çocukların eline özgür suriye ordusu bayrağı tutuşturan çocuk istismarcılarıdır.
chiafi
(bkz: yeni türkiye)

gerçekten amaçsız yapılan bir hareket her milli maçta ayrı bir rezalet yaşayan takımımız bu kez bizzat yönetim tarafından rezil edilmiştir. bu zihniyetin yetiştirdiği nesiller gelecekte bizlerin umudu olacaklar artık bugünden vazgeçmiş birisi olarak böyle olayları gördükçe gelecekten de korkmaya başladım bu ülke neleri atlattı ama bunları atlatabilecek mi bilemiyorum hiç birilerinin dur demesi lazım artık.
maestro77
maçtan sonra suriyeli mülteci çocuklar olduğu söylenmiştir.avrupada psv taraftarları bozuk para atıp kopek gibi sürünerek sınav cektiriyorken biz insan gibi seremoniye çıkarmisiz aynı şeyi real barcelona gibi bir dünya devi yapsa tepkiler böyle olmazdı tabi onlar hümanist oluyor fakat biz kendimize gelince en üst perdeden eleştiri yapıyoruz olayı siyasal ıslam olarak goreceginize oraya çıkan çocukların gözlerindeki mutluluğa bakarak biraz da sevinmesini bilin
lazanya
bu durumdan utanip rahatsiz olanlar, aceba hangi dini inanca sahip yada ateist mi. konu islam inanci ise her turlu iftira ve hakaret serbest, islam dini kabul ediyorsaniz ona gore yasamali, yok kabul etmiyorsaniz islama da sovmemelisiniz. bu ulke islam ulkesidir, kabul etmiyorsaniz gidin kendinize gavur veya ateist ulke kurun. yasadimiz bu ulkeyi alni secdeli gogsu iman dolu serhaddim kurdu.
ruknettin
bak güzel kardeşim
bilmem kaç sene öncesinden ampulü helikopteri bilmemneyi tasvir etmiş dediğiniz vay be akla ve bilime dayalı dediğiniz din, gelişme çağındaki insanların güneş ışığından yararlanması gerektiğini bilir suşi gibi her yerlerini kapattirmaz bu yüzden belli bir yaş altı hiçbir çocuğun kapanmasını hiçbir gerekçe gösteremez
ikincisi basortusunun diğer gerekçesi namahrem kavramı, ulan o yaştaki çocuğa o şekilde bakabilen varsa inandığı tanrı onun belasını versin
sonuç olarak ister suriyeli ister türk ister başka bir millet ne kapatiyorsunuz lan küçücük çocukların başını
lazanya
turban ve din uzerinden oy devrisiliyorsa mahserde mahkemeyi kubrada yarab bu kisi senin dinini ustun tuttugunu soyledi bizde senin adin ile yemin eden bu kisiye inandik der ve hesapdan kurtulur mumin. din dusmanligi yapan islami eline gecen her firsatta karalamaya calisan, dine ve dini degerlere hakaret eden kisilere verilen oyun hesabini nasil verip de yaptirimdan kurtulunur aceba.
dini siyasete alet ediyormus, e sende dinsizligi siyasete alet ediyorsun ve her firsatta islama saldiriyorsun. dinin islam ise aklini basina devsir, degilse yasasin zalimler icin cehennem.
esantiyon
bu ülke bir islam ülkesidir şakşakçılarını açığa çıkartan olaydır. hayır efendim bu ülke bir islam ülkesi değildir. islam bir yönetim biçimi değildir. hiç bir ülke hiç bir dine ait değildir. din insanın iç dünyasından yalnızca menfaat için dışa vurur. psv taraftarının mültecilere yaptığı saygısızlıktır haklısınız, bahsetmişsiniz entrylerde. ama bu sadece ve sadece saygısızlıktır. çocuklara tecavüz ise sizin üstünü kapatmaya çalıştığınız bir felakettir. o konuda da islam ne gerektiriyorsa yapılsın mı?
lazanya
islam sadece insanin icinde yasadigi bir seydir diyen cuhala insanlar her zaman var olmuslardir.

ornegin;

maide-38 hırsızlık yapan erkek ve kadının yaptıklarına karşılık olmak üzere, allah'tan bir ceza olarak ellerini kesin. ve allah azîz'dir, hakîm'dir (hüküm ve hikmet sahibidir).

kisi hakkinda ceza vermek icin hukukda ne lazim, en basta delil, yargilama ve yetki.
simdi kisiye hirsizlik yaptigi icin ceza nasil verilecek, sikayet edilecek, delil toplanacak, yargilanacak. bunlari kim yapacak devlet gorevlisi yapacak, degilse herkes kendi kafasina gore ceza vermeye kalkisir. bu hukmun yerine getirilmesi devlet gorevlisi eliyle olacaksa, islam seriati nasil oluyorda devlet yonetimine karismiyor, duz mantikla.
peace4all
tenceredeki soğuk suya atıldık, kısık ateşte bizi dışarı zıplatmadan yıllardır tutuyorlar. dün akşam su, yaklaşık yarım derece daha ısındı. ne mi olacak? ona da alışırız merak etmeyin. alt tarafı yarım derece.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol