istatistik

0 /
ladykiller
istatistik 2 leveli daha yuksek bir derstir.iiki gecmisim.kitap defter serbestti.ama sorular oyle bi acaiptiki sinifin yuzde 5i cc ve ustu alabilmisti.
daha ust siniflarda sayisal yontemler, yoneylem arastirmasi gibi daha challenge yapmis sekilde karsimiza cikan canavar.
p t n
iki donemlik dersin ikisinden de sadece sinav gunu calisarak gecmistim. zamaninda bu durumdan bayagi ovunmustum ama simdi is sikiya binince keske anlayarak gecsek diyorum. ulan bu yastan sonra iste gerekirse oturup bir daha mi ogrenicez be?
louandreassalome
eğer sınav sırasında cep telefonunun hesap makinesini (!) kullanmaya izin veren bir hocanız varsa,formüllerin tek tek fotolarını çekip sınavda gayet rahat bir biçimde bakarak yazmanız ve 95 almanız işten bile değildir.
disappear
değer, oran, orantı derken hayatını sayıların arasında sıkışmış halde geçiren istatislik tutan kişi. işlerine bağımlılardır. sevgilileriyle oturdukları bir yerde bir garsonun kaç dakikada kaç masaya servis yapabileceğini anında çözüp sevgilisiyle paylaşabilen ve sevgilisi tarafından ayy burdada mı cevabı alan kişi.
van ness
mühendisliğin en zor iki aşamalı derslerindendir. istatistik 1 yine kolaydır bir mühendislik öğrencisine göre ama istatistik 2 gerçekten zordur. sınavda ya formüller verilir ya da formül kağıdı hazırlanır.
sheepmip
başkent üniversitesinde istatistik ve bilgisayar bilimleri bölümü vardır. oku oku bitmez. utanmasam abimin 7. senesinde hala okuduğunu söyleyeceğim
sepulturk
eziyetten başka bir olayı olmayan derstir. it gibi çalışırsınız anca konu alanı o kadar geniştir ki hocanız mutlaka sizi cortlatacak bir konu bulur bir şekilde.

eziyet olduğu kadar da gereksiz bir derstir artık. zira artık bu işleri kimse el yordamıyla yapmamaktadır. mükemmel istatistik programları vardır.
beyaz komur
verilerin toplanmasını, değerlendirilmesini, yorumlanmasını ve sunulmasını konu alan matematiksel bilim dalıdır. fizik ve doğa bilimlerinden sosyal bilimlere kadar geniş bir alanda uygulanabilmektedir; aynı zamanda iş dünyası ve hükümetle ilişkili tüm alanlarda karar almak amacıyla kullanılır.

kaynak:http://tr.wikipedia.org/wiki/%c4%b0statistik
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol