iran

0 /
alman
gectigimiz gunlerde karasularina girdikleri gerekcesiyle 10 civarinda ingiliz askerini esir alarak ingiltere’nin karizmasini cizen devlet.yobaz olarak degerlendirilmesine ragmen amerika’ya samimi bir sekilde meydan okuyan ortadogu’nun en guclu devletlerinden biri.israil’den daha fazla guce sahip olan devlet.zira israil bunu fark etmis olacak ki amerika’yi iran’a iyice karsi kiskirtmaya calismaktadir.
kizilisikli
30 milyon azerbaycan turkunun yasamaya calistigi ulke.neredeyse ulkenin yarisi turk ama farslar oyunu iyi oynuyor.onumuzdeki yillarda, bu ulkenin sinirlari tekrar cizilecek.
tiryaki
yaygın kanaatin aksine oldukça gelişmiş, sahip olduğu tarihi birikim,zengin yer altı ve yer üstü kaynakları,stratejik konumu,geniş toprakları, ve de en önemlisi entellektüel toplum yapısıyla her bakimdan önemli bir ülkedir .
tiryaki
aralarindan tek tük fahişe çikar ancak bunlar da yurt dişinda iş görürler.
fuhuş piyasasinda her bir hatunu elmas değerindedir adeta.
ankakusu
rejimin sekilcilikten baska bir sey olmadiginin kaniti ulke. ama insanlari rejimlerininde arkasinda durmaktadir. ilginc tabi.

soyle ki; bu ulkede cuma namazina gitme orani turkiyedekinden az da olsa daha dusuktur. ki bunda sia’nin etkiside mutlaka vardir, çünkü cuma farz degilmis.

ayrica insani bizim insanimiza oranla gorus ve fikir acisindan cok daha moderndir.
unutulmamali ki sah doneminde, devrimden once en batili(sanki cok onemli bir sey) islam ulkesi turkiye degil iran idi.

sosyo-kulturel acidan turkiyeyle pek bir farki olmayan ulke. sadece rejimlerimiz farkli o kadar.

ankakusu
adolf hitlerin meshur ari irkla bir soy baglantilari oldugu soylenmektedir bu ulkede yasayan insanlarin. ki bu dogrudur.
ari’nin bir baska soylenisi aryan bugunku iranin adinin kokenidir.

zaten iranda sanilandan cok daha fazla sarisinin olmasinin nedenide budur.
yaramyan the sun of art
adolf hitler’in ari ırk düşüncesi ve nazizm nietzsche’nin ubermensch yani overman yani üstün insan kavramından gelmektedir iran ile hiçbir alakası yoktur. ancak alakası olan yer hindistandır, hinduizmde gamalı haç üstün insanı temsil eder.

iran günümüzde amerika’nın köpekliğini yaparak zamanındaki modern devlet yapısını bozmuş ve şimdi mollolar tarafından yönetilir olmuştur. yobazlık üstdüzeydir, kadının neredeyse çok az hakkı vardır. ancak ideolojik olarak abd’ye karşısıdır. ayrıca türkiye’de bir çok hilafet yanlısı örgütü destekler.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol