geometri

carpediem
eger ozel durumlar, ozellikler vb. biliniyorsa kisiye bulmaca gibi gelebilen, cok zevkli bir derstir. ama oyle konular vardir ki zevk ne kelime, tersine aci verir. kafa karistirir, tum umutlari sondurur.
(bkz: trigonometri)
seyhmerat
bir cok dershane ogrencisine kufur ettiren bilim dali ve ders.son derece zordur,kisi isterse kolay olabilir ama kolay olmasi ihic durmadan surekli alistirma cozulmesi gerekir,zira sekilde olmayan acilar ve kenarortaylar,dis acilar felan eklemek ve bunlari ne zaman nerde ekleyecegini bilmek surekli bu konuyu calismaktan gecer.
ledzeppelin
en nankör derslerden biridir,ne kadar soru çözerseniz çözün sınavdaki soruda istenen şeyi görememe ihtimaliniz her zaman vardır,zaten şeklin sizden istediği şeyi göremediğiniz zaman soru gitmiştir
enharista
en zevkli derslerden biridir görmek gerekir genelde ögrencilerin kaçtıgı ve şikayet ettigi bir branştır kadınların bu branşta başarılı oldugu bilinir.
matrax
matematiğin özerkliğinde kalmış olmasına rağmen iç işlerinde de olsa serbest kalmayı becerebilen duruşu belli, kişiliğinden taviz vermeyen ders.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol