g3

0 /
callow
tek erin muharebe silahidir.7.62 mm.capinda yatik mermi yollu gorerek ate$ eden,tek ki$i tarafindan kullanilan hafif bir piyade silahidir.$arjorle doldurulur,igne ile ate$lenir.barut gazinin geri tepmesi ile otomatik ve yari otomatik olarak cali$ir.
made in heaven
isabet ettigi noktada ufak bir delik,ciktigi noktada ise buyuk bir krater olusturan hayvani tufek.ancak fazla ates edildiginde namlusunun asiri isinmasiyla kullanilamaz hale gelmesi onemli eksikliklerindendir.
revenant
7,62 çapında,102cm boyunda,4kg 250 gr ağırlığında,barut gazının geri tepmesiyle,icra yayının ileri itmesiyle çalışan,şarjörle beslenen,havayla soğuyan,tek erin en yakın piyade tüfeğidir.nato tarafından yasaklanmıştır.avrupada tek kullanılan yer türkiyedir.sebebi yaralayıcı değil direkt öldürmek için yapılmış olmasıdır.bu tüfeğin seyyar dipçiklisine sahip olan askerlerin havasından geçilmez.fakat seyyar dipçiklisi 4kg 500 gramdır ve nişan alması daha zordur.operasyonlarda bu zorluk açıkça ortaya çıkar ve "belim koptu lan,gavur ölüsü gibi lan bu tüfek" diye tepkilere neden olur.parçalarınıda yazacaktım ama tam olarak hatırlamıyorum yarım yamalak bilgi vermek istemiyorum.
ohannessenpetersburgerking
gecen sene bu zamanlar, 2007 de turkiyeye de ugrayacagi soylenen, asilsiz oldugu bilinse de "yok artik daha neler" dedirten, insani acaba diye dusundurmesiyle bile mutlu eden, ruya konserler dizisi
kalidor
askerde 200 metre atışlarında hedefi beşte beş vururken kullandığım piyade tüfeği.ilk defa kullandığınızda sesi yüzünden(hele fazla barut kullanılmış bir mermiye denk geldiyseniz)kulaklarınız uğuldamaya başlayacaktır.ayrıca iyi bakım yapmanız gerekir.yağını ve temizliğini eksik etmemelisiniz, yoksa her an tutukluk yapabilir.
van ness
her hafta cuma günleri askerken temizlediğim psikopat ve ağır silahım. ateş ederken dikkat etmeli dipçik omuz boşluğuna sağlamca oturtulmalı eze eze tetik düşürülmelidir. yoksa dipçik teper elmacık kemiğini morartabilir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol