fransızca

0 /
ups
kelime ezberlemenin yanina bir de gramer ezberleme eklemis olan dil.konusmak icin guzel de mumkunse sarki soylenmesin bu dilde..
expert3
kulagaoldukca erotik gelen ama sadece kulakta kalan almanca gibi fiiliyatta pek kullanildigini duymadigim dil. ayrica pek cok dile de olusumunda temel olmustur.
retribution
en nazik dillerden, insana uzaktan zor gelen ama aslinda ingilizcenin ya da latin dil ailesinden bir dilin uzerine ogrenilmeye calisilinca cok kolay olan bir dil.
seyhmerat
ogrenilmesi cok zor olan ama ogrenmeyi becerebildikten sonra diger dilleri de cok kolay bir sekilde ogrenmenizi saglayacak olan dildir.
cikolata
fransiz dili. fransiz okullarinda okuyan ogrencilerin okuduklari sure boyunca nefret ettikleri (istisnalar kaideyi bozmaz), okuldan cikinca da islerine yarayabilecegini farkettikleri dil.
laluska
kelimelerin dişi ve erkek kelimeler şeklinde ikiye ayrıldığı ve kelimenin dişi veya erkek olduğunu anlamanın bir yolu olmadığı (ezberlemek gerekir), ingilizce’nin bir dil olmadığını anlamama olanak tanımış, öğrendikten sonra ispanyolca, italyanca, portekizce gibi latin dillerini kolayca öğrenebileceğiniz, dünyada oldukça geçerliliği olan, güzel bir dil.
my son is father
bi gazla bir kaç kelime, bir kaç cümle öğrenmişliğim vardır lakin aklımda kalan tek şey; jönö palpa franse, bununda ancak okunuşunu yazabildim o da ayrı bi konu..
ankakusu
konusurken hem dinleyene hemde konusana ’’top’’ hissiyati veren dil. hele hele birde usulune uygun telaffuz ediliyorsa fransizcadan daha top dil yoktur herhalde.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol