flamenko

altearate
ispanyanın kültürü yaşama biçimi rengidir.
flamenko 3 ana öğre den oluşur şarkı,gitar ve dans.bütün bu hayat 3 temel öğrenin üzerine oturtularak hayat kazanır insana renk verir.flamenkoda yaklaşık 40 tane makam vardır.hepside farklı bir özelliği ritmi duyguyu anlatmaktadır.
asıl etkileyen yani ise duyguları çok açık ve yeri geldiğinde sert bir dille aktarmaktadır.

(bkz: flamenko sen olmasan ruhum nasıl özgürleşirdi)
darth sidious
flamenko ispanyanin yerel muzigi degildir. bir alt kultur muzigidir. ispanyada andalucia denen bir bolgede dogmustur ki bu bolge, ispanyanin guneyinde endulus izlerini keskinlikle gorebileceginiz bir bolgedir. bolgede endulus yahudileri, hindistandan gocen cingeneler ve arap kokenli ispanyollar yasamaktadir. flamenkoya cingene muzigi demek de, anlamina yaklastirsa da dogru olmaz. o bir baskaldiridir. ezilmislige, sindirilmeye baskaldiridir. asimilasyona karsi koymadir. flamenkoyu dans muzigi sanmak ona saygisizlik olacaktir. icinde onlarca alt turu barindiran bir muzik turudur. dans tabii ki flamenko icin onemlidir. baskaldirinin kelimesiz, cumlesiz halidir. amerikalilarin bluesu neyse bir anlamda flamenko da odur.
independence
insan bedeninin tum kivrakligini ve tum hatlarini gozler onune seren son derece erotik bir dans turu.izledikce daha da izlemek ister insan.
ata the wise
ilk görüşte aşk gibidir flamenko; ya ilk karşılaşmanızda tutulur ve bir daha bırakamazsınız yada bir daha hiç sevmezsiniz. ilkeldir, direkt olarak idinize hitap eder. jazz yahut klasik müzik gibi dinlemek için kendinizi ve zevklerinizi süzgeçten geçirip elit bir keyif almanızı sağlamaz. anlamanız için bir kalbinizin olması yeterlidir.

ayrıca:
(bkz: bulerias)
(bkz: tangos)
(bkz: rumba)
(bkz: sevillianas)
(bkz: fandango)
(bkz: rondena)
(bkz: granadinas)
ohcaptainmycaptain
baslik hangi konuda, pek bilemedim..
Flamingo, bir kus turu, pembe renklidir ve 6 degisik turu vardir. anadolu'da ise, Alli turna olarak bilinir. (kaynak: wikipedia)
flamenko ise; Endulus halk muzigi ve bu muzikle yapilan bir dans cesididir. Flamenko, sadece muzik, dans veya gitar degil, tam bir kultur yapisidir.(kayanak: wikipedia)

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol