fatih terim

0 /
esrakesh
maası ikiye katlanmıs kişi. artık 110 bin ytl yerine 220 bin ytl alacakmıs.hakkı tabi...sonucta kolay olmasa gerek yedek kulubesinde debelenmek, baska antrenorlerle kapısmak, milletin bıyıgına kufretmek falan..
sepulturk
çok garip bir ortamın hazırlayıcısı olmuş kişiliktir. anlamıyorum yani bu akşam milli takım’ın yenilip, bu adamın göt olması ne gibi fayda sağlayacaktır bizlere ben onu anlayamıyorum. nedir yani bu kadar kin? fatih terim’e olan nefretinden dolayı milli takım’ın başarız olmasını isteyenlerin mantığı benim 3 yaşında yeğenimin yürütebildiği mantıklar kadar bile değildir.
independence
haberlerde izledigime gore henuz gorevinden istifa etmemi$.futbol kominitesi ba$kaninin soyledigine gore fatih terim turk milli takiminin ba$indaymi$ ve 2010 da da yine turk milli takiminin ba$inda olacakmi$.

bir soylenen diger bir soyleneni tutmuyor.
sepulturk
http://tinyurl.com/39v36t

ne diyon fatih hoca?

edit:yahu ne demek istediğini anlayan varsa yalvarırım anlatsın bana da. lan ben demek yıllardır haybeye ingilizce biliyorum diye geziyomuşum. bak fatih hoca bir yanlışımı daha düzeltti. büyüksün fatih hoca.
eldrun
almanya maçını saymazsak her maç zar zor yenen, elemelerden ite kaka geçen bir milli takım gördük. her maç kötü oynayıp son bir kaç dakikada maçı almalarını izledik. tabi futbolda sonuç önemli diye boşuna dememişler. yendikten sonra konuşur terim hoca ezdik biçtik geçirdik diye. çek maçında terim hoca bağullarını hazırlamıştı fakat son dakika golümüz kurtardı onu ve eğer o maçta yenilseydik hiç bir mazereti olamayacaktı. turnuva başından beri kayda değer bir futbol sergileyemeyen türkiye elenince terim hoca kovulacaktı büyük ihtimal. almanya maçında ise futbolumuz ve yenilmemiz kurtardı tekrardan terim hocayı. milli takım turnuva boyunca ilk kez iyi futbol oynadı. fakat bu sefer yenilen taraf biz olunca terim hocada fırsat bu fırsat diyip gördünüz işte iyi oynadık ama yenildik, benden bu kadar sinyali ile istifasını verip şovunu yaptı her zamanki gibi.
amazonta
türkiye futbol federasyonu yöneticileri ile yapılan toplantının ardından kendisine göreve devam kararı verilmiştir. türkiye futbol federasyonu fatih terim ve futbolcularına güveniyormuş, yola devammış.
instrument
haksız yere eleştirilen ve gönderilmek istenen bir antrenördür.
bir önceki maçta yenerken teknik direktörümüz bir sonraki maçta yenilince artık yetersiz, fatih terim eski fatih terim değil, bu maçlar ona göre değil gibi yorumlar yapılıyor. ulan yorumcu; daha iyi bir teknik direktör buldunda mı konuşuyorsun?

kaldı ki defans oyuncusunun ofsayt yapmak istemesi yüzünden gol yenmiştir. o gerizekalı oyuncu bireysel hata yapmamış olsa maç berabere biterdi. bu türkler ne acayip yenilgiyi kabullenemiyorlar yahu? ayıptır.
nick nicki nickince
"every time is we have the control the games, under the control the games, during the games, we have the some possibilities, some chances, some okazyons" diyebilen yüce insan.
angelus
süper italyanca konuştuğu için ingilizce konusunda skıntı çeken bir bireydir. oysa konuşmaya başlamadan önce bi bardak soda içse ne sıkıntısı kalır ne de başka bişeyi, misler gibi olurdu.
syrah
yabancı basının "eskiden lakabı imparator idi ama bu turnuvadan sonra ne olur bilinmez. belki sihirbaz diyebilirsiniz" dediği büyük teknik adam.
falconslx
ntv spor yorumcuları milli takımı yorumlarken arada biraz şaka biraz gerçek: "rıdvan dilmen milli takımın başına geçse çok iyi yerlere götürür" diyorlardı. tabi bu türkiye portekiz maçından sonra ki yorumlarda konuşuluyordu.sonra türklerin kendilerine has biraz şansı biraz iman gücü sayesinde türkiye gruptan çıktı. şansa ve imana biraz da gaz eklendi haliyle. yorumlar artık fatih terim için gayet olumlu olmaya başladı. ama nedense herzaman onun tatkiksel düşünceleri falan tartışıldı.semih ilk 11 de çıkar mı, hamit sağ bek oynar mı vs... ve sonuçta önümüze almanya çıktı ve onlar da bizim gibi şanslıydı. onlar bizi yenmekle kalmadı
bize birşey gösterdiler: futbolda şanstan da öte birşey var, o da takımın ismi veya bülent tulun’un dediği gibi lobi gerçegi. sonuçta fatih terim türkiye’nin her zaman en toleranslı teknik adamı oldugundan gururumuzla turnuvadan ayrıldık dedik. fatih terim’i göklere çıkardık.bunu yalnız biz degil dünya basını da yaptı. ama fatih terim yine usta oldugu en iyi şeyi yani uyanıklıgını bize gösterdi. istifa etmedi de istifanın adını geçirdi. medyada arka toplamak için.onun buna ihtiyacı var mıydı tartışılır ama sonuçta o kendini eleştirilere karşı saglama aldı. şimdi iyice bir düşünürsek bu milli takıma kimler geldi kimler geçti diye ilk akla gelenler yakın tarihten ersun yanal ve şenol güneş bu adamdan çok mu kötüydü? tabi ki hayır. şenol güneş adam gibi hiçbir zaman şansı da inkar etmemişti şansla kazandıgını da savunmamıştı. onun yapısı buydu. ama biz onu tam olarak benimseyemedik çünkü o sadece işin antrenörlük kısmıyla ilgileniyordu.ve onun arkasında kapı gibi de bir federasyon bulunmuyordu. ersun yanal’a bakarsak türkiye liginde gittigi her takımı ateşleyen tek teknik adam ki şimdi de trabzonspor’u rüya takıma çevirdi, onu da bir hakan şükür polemigi yüzünden eleştirdik ve yine federasyon sahip çıkmadı. yazdıklarım eleştiri degil gerçekler.fatih terim galatasaray da uefa kupası kazandı 4 sene üst üste şampiyonluk yaşadı. türkiye ye en çok güzel an yaşatan teknik adam o sonuçta. ama benim diyecegim şudur ki tükiye kalıcı başarılara imza atabilecek adamları desteklemedigi sürece biz fatih terimin saman alevi tadındaki zaferleriyle yetinmeye devam ederiz. sonuçta bunu kendisi de söylüyo(uefa kupasını kazandıktan sonra 100 sene daha başarı gelmez sözü) ve yaptıgı her hareket bunu kanıtlar nitelikte.rıdvan’ın önünü açın...
orqn
ingiltere basınında çıkan haberlere göre newcastle united ilgileniyormuş kendisiyle.haberde newcastle ın büyük bir klüp olduğu ve fatih terim im bu teklifi reddetmiyeceği söyleniyor.benim şahsi fikrim fatih terim hasan doğan ın ölümünden sonra daha bir sıkı sarıldığı türk milli takımını en azından 2010 a kadar bırakmaz.ayrıca bıraksa bile tercihini ingiltereden değil italyadan yana kullanır.zira içinde yatan bir italyan takımını çalıştırma aşkını hepimiz biliyoruz.
nitratex
antrenorlugu bırakırsa derhal mafya babasi olmasini istediğim kişi.ulkede hıc bır sorun kalmaz onun sayesinde.ya da butun sorunumuz ’’o’’ olur..
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol