fatih altaylı

0 /
goretomb
pkk lideri abdullah ocalan ile yaptigi roportajla ve ocalan’la konusma tarzi sordugu sorular yuzunden ba$i bir donem dgm ile belaya giren ancak davalari kazanarak aklanan kose yazari,televizyon programi sunucu.
(bkz: dgm)
alman
hurriyet gazetesi yazari.bir donem galatasaray futbol klubunde yoneticilik yapmistir.agzi bozuk bir insandir.
seyhmerat
hayati yalakalik yapmakla gecen,hic bir gazetecilik bilgisi olmayan,sagdan soldan duydugu kulaktan dolma laflarla yazilar yazan ve daha sonra bu yazdiklarini hep duzeltmek zorunda kalan,ertugrul ozkok’un bir baska versiyonu.eskiden ampul dedigine simdi kurtarici diyen yikama yaglama makinelerinden sadece biri,gereksiz sahsiyet.
my son is father
uzanların üzerine giderken hedef olan yazar, uzanların yargılama aşamasında ise kendisine ok gösterenler, altaylı yönünde yazılar yazmaya başlamışlardır.
ayırca yazarın en sevdiği cümle, ben demiştim ’dir.
pixie
bir vakitler sivri dili ile pek ilgi çeken, yazdıklarında bildiklerini düşündüklerini hiç esirgemeyen, sırf bu yüzden korumalarla gezmek zorunda kalan bir eski köşe yazarı, gazeteci. eskidir bu tanım, çünkü günümüz hükümeti kendisini açıkça satın almıştır. hediyeler, övgüler almış başını gitmiştir. köşe yazıları aniden etliye sütlüye dokunmayan, devamlı bir şekilde hükümeti kayıran yazılara dönmüştür.

tayyip erdoğan, kendisine hediye edilen van kedisini fatih altaylı’ya hediye olarak göndererek "bakın biz bu adamı satın aldık" şeklinde gözümüze sokmaktadır. bu vakitten sonra fatih altaylı kimdir, necidir, sallanmaz.
cetniklereolum
adam olmadan ne zaman adam oluruz diyerek millete akıl veren kişi hürriyet gazetesinden sabah gazetesine yüksek bir ücret karşılığında transfer olan gazeteci kimlikli tetikçi.
quantitatif
perihan meğden’in son yazısında iklimatör ağbeyler dediği(diğeri ertuğrul özkok)hatta yazısının bir yerinde faltaylı yazarak(sanırım ’f’harfinden sonra nokta konulması unutulmuş ya da bilerekte yapılmış olabilinir)gülmemi sağlayan isimdir.medyanın kaymağını yiyenler arasındadır.ayrıca milletin kafasını karıştırmada üstüne yoktur.milliyetçi duyguları azgınlaştıran medya patronlarının yardakçısıdır.
passive
’30 yıldır galatasaray camiasının içindeyim özhan canaydın ve yönetimi kadar başarısızını görmedim. galatasaray’ı 5 yıl sonra mali problemlerinden dolayı 2. ligte görüyorum’ şeklinde amaçsız ve oldukça talihsiz bir açıklama yapmıştır kendisi. bunun gibi camianın içindeki ve camia için önemli adamlar galatasaray’ın donunun rengini bile medyaya açıkladığı sürece daha çoook ’niye dalga geçiyosunuz lan galatasaray’la?böhühüh’ deriz..

(bkz: aferin çok iyi düşünmüşsün)
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol