doğalgaz

0 /
blackpresser
hatlarin dosenmesi sirasinda tarumar edilen caddelerin hala camurlu bir sekilde kalmasina sebep olan hizmet. vatana millete hayirli olsun.
independence
ba$bakanin ve enerji bakaninin yapmi$ oldugu aciklamaya gore dogalgaza yapilan zam kacinilmaz bir zammi$ ama petrol fiyatlarindaki du$u$ devam ederse mart ayinda bu du$u$ dogalgaz fiyatlarina da yansiyacakmi$. marta kadar bekle ki dogalgaz fiyatlari insin. ha bu arada fiyatlarin inecegi de garanti degil, sadece bir ihtimalden ibaret.
bb
chp genel sekreter yardımcısı mehmet sevigen, doğalgaza yapılan son zammın yürürlüğünün durdurulması ve iptali için ankara bölge idare mahkemesinde dava açmış.

mehmet sevigen daha önce de köprü geçiş ücretleri için aynı mahkemeye başvurmuş ve kazanmış. inşallah bunu da kazanır.
elma sekeriiii
çifter çifter giren zamlardan sonra, inanılmaz seviyelere gelen m3 ba$ına dü$en fiyatlar insanın dudaklarını uçuracak hale gelmi$tir.

gecen sene 200 ödüyorsak $imdi 400 ödüyoruz. bazı insanlar evlerinde tek bir petek yakmak zorunda kalıyorlar.

yazık gunah degil mi ya? bir de kacagından canların kaybedilmesi de cabası.

akp gururlanıyordu, biz bu 4 senede enflasyonu tek hanede tuttuk falan diye. e$$o oglu be$ kulaklar bidahaki 4 seneye çifter çifter paketlemi$ler zamları megerse.


yuh be!
brahma
insan evladı doğalgazı en çok kış aylarında kullanır.bunu bildikleri halde insan evladı kılıklı ama insan evladı olmayan kişiler de doğalgaza zam yaparlar.çünkü onlara para lazımdır.doğalgazın en çok kullanıldığı zaman zam yaparlar ki maliyenin ihtiyacı olan paranın bir kısmı burdan karşılansın.onlar için doğalgazın metreküpünün ne kadar olduğunun bir önemi yoktur.onlar için onemli olan, dogalgaz kullanımının arttığı bu aylarda doğalgaza zam gelmesi ve vergi oranları artmasada faturalar arttığı için devletin kasasına giren paranın otomatik olarak artmasıdır.doğru orantı kurmayı bilen bu insanların bir gün ters orantıya maruz kalmaları dileğiyle.

(bkz: usumek)
(bkz: donmak)
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol