devlet bahçeli

0 /
goretomb
eski mhp genel ba$kani,pasif siyasetci.
kolpasi patladiginda sapkasini alip gitmesini bilen akilli adamdir ayni zamanda.
ankakusu
partisindeki pislikleri temizlemeyi az da olsa basarmis olan politikaci. bu nedenle asil tabani onu pek sevmemektedir.
bir cok ulkucunun aksine sakin , uzlasmaci ve duyarlidir. mehmet ali agca hakkinda soylediklerini takdir etmekle birlikte birazda pasiflik vardir bu adamda.

seyhmerat
her ne kadar ideolojisi veya bazı görüşleri beğenilmese de ya da bazı çevreler tarafından benimsenmese de mhp’nin o eski maganda havasını ve insanları tiksindiren imajını yoketmeyi becermiştir bu da bir parti açısından güzel bir olaydır. muhalefetini de düzgünce yapmaktadır.
norton
partisinin genel başkanlık seçiminden birgün önce tek rakibi olan aşhsı partiden ihraç etmiş,"gerekirse demokrasi için demokrasiyi bile feda ederiz" mesajı vermiş süper bir adamdır.ayrıca mitingde yaptığı konuşmanın ateşli bir bölümünde,sağ ve solu eliyle göstererek görsel anlatım yoluna gitmiştir.ancak sol derken sağı,sağ derken ise solu göstermiştir.sağ gösterip sol vurmuştur.helal olsundur.
bgat
tüsiad’ın geçen hafta açıkladığı güncelleştirilmiş demokratikleşme raporunu pkk patentli öneriler olarak nitelendiren siyasetçi. kendince sebepleri vardır herhalde. tüsiad kürtçe seçmeli ders olarak okutulmalıdır gibi bir şeyler söylemişti. sanırsam bundan kaynaklanıyor.
mandela
mhp’yi merkez sağa çekmeye geldim diyen bu adam merkez sağı hatta merkez solu da kendi çizgisine çekerek türk siyasi hayatına damgasını vurmuştur. bahçeli başa geldiğinden bu yana mhp nazi partisine dönüşmüş ve şehit kanı üzerinden küpünü bir dönem çok iyi doldurmuştur. bahçeli aynı zamanda türk siyasetinden asla izi silinmeyecek bakanlar kazandırmıştır. bunlardan biri stop osman kod adlı osman durmuş ve müteahhit sever koray aydın, ve bitkilerimizin isimlerini türkleştirmeye karar vermiş tarım bakanımız hüsnü yusuf gökalp gibi güzide isimleri bizlere kazandırmıştır.
veni vidi vici
sesindeki tonlamaya, konusma sekline, gözlerindeki ifadeye bakip ortaokul terk teshisini koydugum fakat sonradan doktor etiketi oldugunu ögrenip gülmekten dumura ugradigim mhp baskani..
kskvito
2002 seçimlerinden önce faşistlerin ’devletin başına devlet gelecek’ tezahuratlarıyla şahlanan,seçim sonrası istifa etmesinden sonra faşistlerin ’faşistiz biz çekeriz cefa devlet bahçeli bizi bırakma’ türünden tezahuratlarıyla 180 lik dönüş yapan şahıs.
angelus
devamlı olarak "asalım, keselim" felsefesi yapan bireydir kendisi. politikacıdan çok kasap izlenimi vermektedir. hayır düşünüyorum da olası bi tek başına iktidar olma durumunda hapisanelerdeki doluluk oranı yarı yarıya azalacaktır sanırım.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol