dede

0 /
cocabora
ağzından malboro’sunu hiç eksik etmeyen,ufak boylu,hayatının tamamında çalışmış,kimseden yardım almamış ki bu yüzden dim dik yürüyen,ettiği küfürlerle beni gülmekten yaran;sürekli karısının ev işlerine burnunu sokan;alamancı,verdiği 1 milyonu büyük para zanneden(ama zaten düşünmesi bile yeter,onu yapmayanlar da var),saçlarını gençliğinde biryantin süre süre döken,giyinişine önem gösteren sinema fanatiği...tonton!
tyche
4 yaşımda iken, eve gelen dilenciyi içeri alıp, sofraya davet edip kahvaltı yaparken, 10 dk. sonra mutfaktan gelip bizi öyle güle oynaya görüp de annemin şok olmasına sebep olan, benim de ısrarla dedem ya anne, bak işte! diye ısrarlarıma rağmen kapı dışarı edilen amca. ama omlet çok güzeldi değil mi dedecim.sayende her sakallıya dedem demek deyimini de yaşadım ya. sağsan allah uzun ömür versin. inşallah o hayırsız çocukların seni çok üzmemişlerdir daha fazla.
sheepmip
hayatı boyunca dimdik duran bir adam ömrünün son 4 senesini yatakta geçirir. hastayım der inanamazsın böbrekleri bitmiştir diyalize girer. o kadar zayıflar ki kucağında bile taşırsın. için kan ağlar. sana hastayım der. yok dede ne hastası numara yapma dersin.bir sabah 6 da telefon çalar. daha telefonu açmadan anlarsın ne olduğunu. ağlarsın deli gibi. telefona bakmazsın. biner gidersin dedenin evine. seni kandırdıklarını anlarsın. yatıyodur yatakta çünkü. gülümsersin ohh ölmemiş diye. sonra seni odadan çıkartırlar. eve kocaman tabut gelir...
ebruli
babanın yasakladığı herşeye gizli gizli izin veren seninle çocuk olan,samimi, sevgi dolu, kağıttan oyuncaklar yapan çocukluğunun kahramanı olan adam
offf be
çocuklara her zaman arka çıkan, anne babaları şikayet etme mmakamı. bayramda en çok harçlığı verir, elinden tutup bakkala götürür, çikolata alır. her çocuğa en az bir tane gerekir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol