coyote

webgum
amerikan collerinde dolasan bir col tilkisidir. acme firmasinin super otesi cizgi filmidir. zaten firmanin ismi surekli, kus yemi markasi, roket atar markasi...bilimum tuzaklar icin esya markalari olmustur. talihsiz bir hayvandir. cok zekice tuzaklar hazirlar ama cok sanssiz bir sekilde geri teper.
maliyeci
road runner denen $erefsiz ku$un oyunlarina maskara olan,yillardir ac gezen zavalli cizgi film karakteri.zira oyle $anssizdir ki road runner devasa bir kayaya yol resmi cizer,bip bip sesleri esliginde icinden gecer gider,ardindan gelen zavalli coyote gecemez,cakilir o kayaya.bir gun bu cizgi film bitirilecekse coyote’nin intikamiyla bitmelidir diye dusunuyorum ben.
maliyeci
"bir seyi cok istiyorsaniz yapabilecekleriniz sizi sasirtir" diyerek yola cikmis ancak bir turlu hedefine ulasamamis tilki hayvani,her zaman yandasiyiz.
hakki bashar
hayatini arizona eyaletindeki grand canyon’da road runner adli devekusunu yakalamaya adamis bir yirtici hayvan. her zaman kendisinin tarafini tutarim ve road runner’a da kil olurum.
alacakarga
yillardir road runner’in pesinden kosusunu izleterek, yakalayacagi gunu bekletmis ve yakaladigi gunu gordugumde, sadece omzuna dokunarak kacmaya ve road runner’a kendini kovalatmaya baslamis ve akabinde de "nassi yaniii" diye beni sasirtmis cakal.
tncycc
çizgi film tarihinin en zeki fakat en bahtsız bedevi olan kahramanıdır.bir kuşu yakalayabilmek için herşeyi yapmıştır.ancak başaramamıştır.hızın zekaya üstün olduğunu gösteren yegane çizgi filmdir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol