çan eğrisi

0 /
ups
ogrenciler arasinda ders notu ve sinav sonucu gibi konularda kavga cikarmasi kacinilmaz not sistemi...
invincible
hocanin keyfine gore not verdigi lanet olasi sistemdir.her sinav sonrasi karniniza agrilar girer cunku ortalamayi bilemezsiniz,gecip gecmemenin sadece sizin elinizde olmadigi,ilk yillarda ise yarayan ama zaman gectikce ders calismaya programlanmis elemanlarin arasinda ezilmenize sebep olan sistem.
freyja
birilerinin gecmesi için birilerinin kalmasını gerektiren sistem.ortalama cok düşük ise uygulanılması tercih edilir hatta cok makbule gecer.
maliyeci
ağlananlarını hiç anlayamam bu sistemin.bu sistemden şikayet edenleri mülkiye’ye gelip bir dönem geçirmelerini öneriyorum.her dersten 70 ile geçmek zorunda olmaktan çok daha iyidir bu sistem.ayrıca cc ile geçersiniz 70 ortalama ile ancak,o da bir halta yaramaz.bir çan ancak çok çok kolay derslerde 70 üstünde çıkar.her ihtimalde biraz çakalsanız kolaydır bu sistem.
instrument
boktan, saçma sapan, allahın kahretmesi gereken, puşt ibne gibi bişey olan, şerefsiz, bir sitemdir. şöyle ki;

sınıf 10 kişi. bir sınav oldu. o sınavdan herkes 100 aldı. neden 100 aldılarsa inekler. sen 99 aldın. eve onlar 100 aldı sen 99 aldın. onlar aa ile geçiyorlar sen ff ile kalıyorsun. dolayısıyla sen inek değil gerizekalı oluyorsun. ama asıl şerefsizlik 1 puanı kıran hocadadır.

başka bir sınav. herkes ayrı ayr puanlar aldı. diyelim sınıf 2 kişi. 3 kişi sınava giriyor. hoca geliyor diyor ki, çıkartın kağıtları yazılı yoklama yapacağım. çıkartıyorsunuz kağıtları. aynı inek sınavdan 100 alıyor. sen sene başından beri hiç derslere gelmemişsin. kamil kamil gezmişsin, sınavdan 20 alıyorsun.. şimdi hoca bu inekle senin notuna bakıyor.

100+20= 120

120/2= 60

diğer öğrenciler en az 60 almak zorunda. 60 alan geçiyor. 59 alan kalıyor. sen zaten 20 aldın malsın.
schumi
30 veya 40 ile geçilebilme ihtimalleri göz önünde bulundurulunca geçme notunun 70 olduğu sistemden çok güzel bir sistemdir.
elma sekeriiii
bazen ogrencinin hayatini kurtarabilir bazen ise karartabilir. soyle ki efendim:
eger siz 40 ile gecebiliyorken biri gidip o allahin cezasi egriyi aldigi inek notuyla yukarilara cekerse gecemezsiniz hötünüzde semsiyenin allahi acilir. fakat yine sizin 40 aldiginizi dusunursek; sinif baya bu ders hakkinda bilgisiz ise veya curve(egriyi) yukselten sizseniz, siz mutlu mesut dersten gecerken millet kan aglar.bu sefer milletin hötünde o guzel semsiye acilir. inek ogrencilerle birlikte hocaya kufurler cabasidir.
saygilar.
incir cekirdegi
4 yasinda basari ...................pantolonuna isememektir.

12 yasinda basari ...................arkadas bulabilmektir.

16 yasinda basari ...................araba kullanabilmektir.

20 yasinda basari ...................seks yapabilmektir.

35 yasinda basari ...................para kazanabilmektir.

50 yasinda basari ...................para kazanabilmektir.

60 yasinda basari ...................seks yapabilmektir.

70 yasinda basari ...................araba kullanabilmektir.

75 yasinda basari ...................arkadas bulabilmektir.

80 yasinda basari ...................pantolonuna isememektir.

0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol