büyükelçi öldürülmesi

herkonudafikrimvar
dünyadaki çıkan savaşlardan yarısından fazlasının birincil nedenidir. büyükelçi bir ülkenin namus gibi koruması gereken emanetidir. bunu koruyamıyorsan , (hele ki o ülkenin akp destekçisi polisi tarafından öldürülüyorsa) o ülkenin sana savaş ilan etme hakkı vardır. aslına bakarsak bu olaydan sonra rusya'nın bizi dümdüz etme hakkı vardır.
independence
bir ulkeye zarar vermek istiyorsan, en azindan dunya kamuoyunda onu gucsuz caresiz gostermek istiyorsan, ilk hedefin zaten o ulkenin buyukelcisidir.

iran'da amerikan buyukelciligi basilmisti zamaninda. bizim de musul buyukelcimiz ışid tarafindan kacirilmisti vs. bu tur olaylar her ulkede yasanabiliyor, yasanmaya da devam edecek araliksiz. yunanistan'da asala tarafindan kac elcimiz olduruldu sayisini bile unuttum.

ote yandan evet, bir ulke kendi topraklarinda bulunan bir baska ulkenin elcisini, elcilerini korumakla mukelleftir. burhan kuzu'nun buyurdugu gibi "biz gevşek olabiliriz ama rusların koruması yok mu" dusuncesi ile olmuyor o isler.
harveyspekter
şaşırmadığım hadisedir. hayır o kadar çok polis ihraç edilip yenileri alındı ki, bu alımlarda belli bir kriter dahi olduğunu düşünmüyorum. bu böyle giderse zaten kime güveneceğimizi kime sırtımızı yaslayacağımızı şaşıracağız.

gerçi o noktayı çoktan aştık. kendi halkının bir bölümünü acımadan toplumdan soyutlayıp çoluğuyla çocuğuyla, kadınıyla erkeğiyle linç edilecek hale getiren; gündem değiştirmek için iğrenç teklifleri meclise çıkartan, her fırsatta ona buna yüklenip süt kaşığı gibi kendini temize çıkartan, muhalif gördüğü tüm kesimleri yok edip kendine bağlı bir koyun sürüsü oluşturan hükümetimizle aştık artık biz o sınırları. artık üzülmüyoruz ölümlere, farkında değiliz gerçekleşen olayların ciddiyetinin. artık gün bitiminde ölmediğine sevinen bir toplum var türkiye'de. bazen düşünüyorum acaba o koyunlar olmadan ülke nerede olurdu ve biz şuan neler konuşuyor olurduk..
dervranken
Türkiye'de gündem ne kadar hızlı değişiyor. Ayrıca bu konunun kapatılması ve unutulması için başımıza yeni bir kötü olay gelmesi şart.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol