burak kut

0 /
firambogaz
27.08.1973 tarihinde istanbul’da doğdu.
müziğe çapa ortaokulu’na gittiği yıllarda okul orkestrasıyla birlikte yaptığı çalışmalarla başladı. daha sonra şehremini lisesine devam eden sanatçı, müzik derslerinin olmaması sebebiyle, ikinci senesinde olmasına rağmen oradan aynlarak istanbul anadolu güzel sanatlar lisesi’ne başvurdu ve sınavlardan birincilikle geçerek okula girmeye hak kazandı. sanatçı burada flüt ve piyano eğitimi aldı. okul korosunun solistliğini üstlendiği lise yıllannda gerek kendi okulu adına, gerekse kabataş erkek lisesi adına katıldığı yarışmalarda 3 yıl üstüste 1. oldu. bu dönemde istanbul, ankara, izmir başta olmak üzere türkiye’nin en iyi bar ve gece kulüplerinde çeşitli pop orkestralarında perküsyon, flüt çalarak ve şarkı söyleyerek profesyonel yaşama adım attı ve sahne tecrübesi elde etti.
mezuniyeti sonrasında peker müzik’le anlaşarak ilk albümünü, "benimle oynama / çılgınım" adıyla çıkardı. hem müziği, hem de kişiliğiyle bir anda dikkatleri çeken ve türkiye’nin bebetosu lakabı yakıştırılan sanatçı, milyon barajına yakın bir tiraj elde eden bu albümün çıkışını takip eden iki sene içerisinde 300’e yakın konser verdi. pek çok başarıyı beraberinde getiren bu albümle birlikte, o yıllarda türkiye’de verilen hemen hemen bütün müzik ödüllerinin sahibi oldu. ayrıca avrupa mtv local hero ödülünü de kazandı.

ikinci albümü "nereden geldim, nerelere gideceğim" ile kendini daha geliştirdi ve söz ve beste yazmaya ağırlık verdi. "yaşandı bitti" isimli parçasına new york’ da çekilen klip büyük ses getirdi.

bu arada albüm çalışmalarının dışında da müzik etkinliklerini sürdüren sanatçı; sarah brightman’la düet yaptı. ayrıca "notre dame’ın kamburu" isimli fılmde hem soundtrack’i seslendirdi, hem de dublajını gerçekleştirdi. aynı projeyi yunanistan’da yapan ünlü yunanlı şarkıcı sakis rouvas ile düet yaptı ve kıbrıs -yeşil hatta birlikte verdikleri konser ile abdi ipekçi barış ödülzi’ne layık görüldü.

bu yoğun etkinliklerden sonra tüm söz ve besteleri kendisine ait olan 3. albümü "küçük prens" i kendi şirketinden çıkaran burak kut, bundan sonrakï müzik yaşamına yeni anlaşma imzaladığı unıversal müzik’de devam etme kararı aldı. universal bünyesinden çıkaracağı 4. albümünün de tüm söz ve besteleri kendisine ait olacak.

bugüne kadar 30’a yakın söz ve bestesi bulunan burak kut’un söz ve / veya bestesi kendisine ait eserlerinden bazıları:
-yaşandı bitti -nereden geldim -çılgınım . -sevgi hırsızı

www.showtv.net.
tiryaki
askerlikten döndükten sonra ortalıklarda pek görünmemiştir.son cıkardığı burak kut adlı albümü de bir çeşit hatıra defteri niteliğindedir.askerlik anıları ile dolu bu albümünde burak kut’u ;belki de askerliğin vermiş olduğu terbiye ile biraz suskun biraz daha olgun görmekteyiz.
ederleziavela
bu bir aralar klibinde motorsiklet ile arabanın üstünden uçup kıza ve sevgilisine sekil yapan asi ,korkusuz bir tipi canlandırıyordu.ortaköy de gezerken polis aracına bir vespanın çarptğını gördüm.yerden kalkan abimiz burak kuttu.ulan dedim nerden nereye.

(bkz: kayıp aranıyor )
firambogaz
yakında komple adlı albümüyle piyasaya dönmeye hazırlanan şarkıcı....


"7 yıldır müzik piyasasından uzak olan burak kut’un merakla beklenen yeni albümü, mayıs ayının üçüncü haftası müzik severlerle buluşacak. "komple" adlı albümünün hazırlıklarını tam 2,5 yıldır sürdürdüğünü ve kayıtları geçtiğimiz günlerde tamamladıklarını söyleyen kut, çıkış şarkısı olarak albümle aynı adı taşıyan eseri seçti. sözleri sezen aksu’ya, müziği r.ayala, s.lopez, e.avila, u.mota, a.monserrate’ye ait olan "komple", daha önce tarafından "rompe" adıyla söylenmiş ve güney amerika’nın birçok ülkesinde başarıya ulaşmıştı. burak kut, 14 şarkıdan oluşan albümde yer alan, söz ve müziği kendisine ait "düşman olma pişman olma" şarkısında ise ajda pekkan’la düet yaptı. sezen aksu’nun daha önce aşkın nur yengi’ye vermiş olduğu "olmaz" şarkısını da hediye ettiği kut’a, ayrıca ünlü söz yazarı şehrazat bu albüm için büyük destek verdi."

http://kelebek.hurriyet.com.tr/
angelus
sosyal içerikli bir hip-hop eseri ile tekrar ortaya çıkmış olan bireydir. davul felan da çalıyor klibinde evet. ne söylediği de anlaşılmıyor ayrıca.
betterthan
sohret denen acayipligi tasiyamayip iflas eden insan,tabi bunda askerligininde buyuk rolu var diye dusunuyorum,en cafcafli zamanda askere gitmesi dususun en buyuk sebeplerindendir,bir digeri icin (bkz: ozan orhon)
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol