bugün bu ülkede şahit olduğunuz en güzel şey

independence
az once aklima su sekilde bir fikir geldi.

tamam türkiye'den sikayetciyiz, yonetiminden olsun, dinin yanlis yorumlanmasindan olsun, egitimsizliginden olsun, yandasligindan olsun, ondan bundan sundan olsun farketmez, cok fazla seyinden sikayetciyiz. ama ayni zamanda bu vatan bizim vatanimiz. tum bu aksakliklar, tum bu bilincsizlikler yasaniyor diye cekip gidecek degiliz, bir sekilde bu ulkenin guzelliklerinin de farkinda olmaliyiz.

bu sebeple actim bu basligi. katilan olur yahut hic katilan olmaz, o kisinin sahsi dusuncesi ile alakali bir sey ama benim fikrim her gun bu baslkta birileri o gun bu ulkede denk geldigi, yasadigi yahut duydugu en guzel seyi paylasmali. bu sekilde en azindan bu ulkeye dair, turkiye'ye dair hala umutlarimizin var oldugunu birbirimize hatirlatabiliriz.

baslangici yapiyorum, bugun bu ulkede denk geldigim biri bugun yasanan, digeri de bir suredir yasanagelen guzel olaylar.

1- (bkz: izmir'de belediye otobüsünde dans edilmesi)

insanlarin hala din, dil, irk ayrimi gozetmeksizin bir arada olabildiginin, hem de bir belediye otobusunun icerisinde dans edip sarkilar soyleyebildiginin gostergesi. cok eglendim goruntuleri izlerken, buradan yenidenizleyebilirsiniz;2- (bkz: gökçer korkmaz)

o kadar kocaman yurekli bir adam ki, hayata dair her tur menfaat hesaplarindan vazgecip omrunu sokak hayvanlarina adamis;

hmmmmmtmmcnm
Arabayı özenle (yolun ortasına beş kala) park edip indikten sonra sevdiceğimin bir bakışını yakaladım oooolum sanırsım abye girmişiz siyasal islam falan ölmüş öyle hoşuna gitmiş bakıyor. Benim bugün bu ülkede karşılaştığım en güzel şey bu.

Her seçimde sonuç belli gencolar. Ben artık sandık satıldı oy çalındı muhabbetine inanmıyorum. Bu millet celladına aşık. O yüzden Free zone izmirde edilen dans da hayvansever berduşt arkadaş da pek umrumda degil.
selluka
bu ülke için henüz böyle bir bilgi gelmedi.
ciddi anlamda düşündüm de gerçekten böyle bir şeye şahit olmadım. tüm gazeteleri de okudum. gün içinde de oldukça dikkatli bir şekilde haberleri takip ettim. bizi birkaç dakikalık veya bir kaç kişilik güzellikler kesmez artık.
ohcaptainmycaptain
Şahit olmadım, ama orda olmak isterdim. Bu seneki, boğaziçi üniversitesi mezuniyet töreninde, öğrenciler, konuşma yapmakta olan rektöre sırtlarını dönerek, protesto ettiler. Rektör malum makam tarafından, aday bile olmadığı halde, tepeden inme atanmıştı.
broze
İnsanların ne kadar olumsuz ve negatif bir yapıya sahip olduğunu, mutlu olmayı bilmediğini gösteren başlık. Malesef karamsar olmaya ve hiçbir şeyi beğenmemeye mahkumsunuz.

Ülkemizde her şey gayet güzel. Evet, terör, tecavüzcüler, fakirler, intiharlar filan var malesef ama her ülkede günlük olan olaylar bunlar. Bunların olmadığı bir ülke varsa oraya taşınalım ama öyle bir yer yok. Bu yüzden şikayet etmekten vazgeçmeniz lazım.

Çalışmamız ve ülkemizi daha da güzel yerlere getirmemiz lazım. Ülkenizi sevin, o kutsal bayrağımız kolay kazanılmadı, değerini bilin.
raymondeaprile
Bayram ziyareti için geldiğim memleketim Ordu'da insanların büyük şehirlerin aksine yaşamayı bildiğini görmem.

İnsanların hobileri var arkadaşlar, ilginç bir şekilde balık tutuyorlar, bisiklet sürüyorlar, sahilde yürüyüş yapıyorlar, voleybol oynuyorlar, köpek gezdiriyorlar. Tadını almışlar yaşamayı bilmenin. Sürekli stres yok burada. sahildeki masalarda evden getirdikleri ile iftar açıyorlar.

Umarım ülkenin son güzellikleri de solmaz.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol