braveheart

0 /
sinirsahibi
william wallace’a yapilan ipneligin gozler onune serildigi maalesef gercek tarihsel film. ek: mel gibson’un adam gibi oyuncu olusunu ispatlayan film.
ayse hatun onal
william wallace in cabasini anlatan ve ingilizlerin ne kadar yavsak insanlar oldugunu anlatan destansi ve dahi mel gibson a en iyi yonetmen oscarini kazandiran filmi.
seyhmerat
mukemmel bir filmdir,ayrica buyuk halk kahramani william wallace’i cok guzel anlatmaktadir.bunun disinda ingiliz kralina "uzun bacakli" demesi ayrica guzel bir seydir.uzun bacakli’nin islerini nasil hallettigini de bize cok iyi gosterir film,her yerde satin alinacak adamlar illaki bulunur.ayrica filmin sonunda william wallace’in idam edilirken bile "freedom!!" ozgurluk diye bagirmasi etkileyeciydi,mustafa kemal’in ya istiklal ya olum sozundeki gibiydi.
muque
mel gibson’un fırtınalar estirdiği sinema filmi.

tür :
dram / savaş / romantik
yönetmen :
mel gibson
senaryo :
randall wallace
görüntü yönetmeni :
john toll
müzik :
james horner
yapım :
1995, abd , 177 dk.
quantitatif
filmin son sahnelerinde işkence gören william wallace’un özgürlük diye bağırdığında bütün dünya insanların duymasını istediğim yüreklere işleyen ses.ve bir umut ışıltısı olarak görülen çocuğun gözleri...
ladykiller
william wallace:they can take our lives,
but they can not take our freedoommm...
ordu : yeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeea!!
filmin sonundaki insanı gaza getien replik.
william wallace:yaşamlarımızı alabilirler ama özgürlüğümüzü asla!!!!!
every man dies,not every man really lives..
her insan ölür,ama her insan gerçekten yaşamaz!..
le petit prince
film için söylenebilinecek her şey söylenmiş.

soundtrack albümü için ise; dinlenirken önce yumuşak melodiler sizi iskandinav dağlarının eşsiz atmosferine taşır. sevgilinizde gizli bir göletin kenarında, tehlikenin göbeğinde görüşürmüş gibi hissedersiniz. sonra o sevinçle dağlara çıkıp, iskandinav soğuğunun alnında zirvelere koşmak istersiniz. sonrasında hızlanan ritmlerle beraber "hanım kılıcımı getir" william’a katılacağım denir. etkileyici bir albümdür. mutlaka dinlenmeli.
seeyouindisneyland
i am william wallace! and i see a whole army of my country men, here, in defiance of tyranny. you’ve come to fight as free men, and free men you are. what will you do with that freedom? will you fight?
soldier: against that? no, we’ll run, and we’ll live.
aye, fight and you may die, run, and you’ll live... at least for a while. and dying in your beds, many years from now, would you be willin’ to trade all the days, from this day to that, for one chance, just one chance, to come back here and tell our enemies that they may take our lives, but they’ll never take... our freedom!

nokta
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol