boxer

made in heaven
iyi huylu,sadik,cocuklarla iyi gecinen,kolay egitilen bullenbeisser mastiffi ile bulldogun ciftlestirilmesinden gelistirilen "en guzel cirkin kopek" diye tabir edilen kopek cinsi.
reddy
bir turk tesebbusu olan erkek dergisi.ancak malesef su ana kadar esquire,fhm,max gibi dergileri yakalayamadi,bu gidisle de yakalayamiycak gibi.
serco
resmi, ilk kez bir flaman dokumasinda yer almistir, fakat bu sanatcinin hayalgucunden kaynaklanmis da olabilir. cunku boxer cinsi o sirada mevcut degildi. bu cins 1850 yilinda munih’de bullenbeisser mastiffi ile bulldogun ciftlestirilmesiyle gelistirildi. bu cinslerin ilki, ayi avinda kullanildi; ikincisi ise, bogalarla dovusmek icin. atalarinin vahsi icgudulerinin bu gecmisten kaynaklandigi dusunulmektedir.

en guzel cirkin kopek olarak tanimlanmistir, basi vucuduyla orantili. etsiz ve kirisiksiz olmalidir. ust cenesi, alt cenesinden biraz daha cikik ve yukari dogru kivriktir. agzi kapali oldugu zaman dili ve disleri gozukmez. burnu buyuk ve siyah burun delikleri aciktir. kulaklar: dik durur. uclari kesiktir. gozler: siyah. yuz; yuvarlak, guclu ve kasli: sarkik degildir. vucut koseli olmalidir. kuyruk: cok kisa ve dik duruslu. on bacaklar duz ve paraleldir. yukseklik: erkeklerde 57-63 cm. disilerde 52.2-58.4 cm. agirlik: erkeklerde 30-32 kg., disilerde 24-25 kg.

cok iyi huylu ve sadik bir kopektir, kin duymaz ve ozellikle cocuklarla arasi iyidir. kolay egitilir.

angelus
dünyanın en rahat giysisidir erkek için. öyle ki; utanmasam, korkmasam bununla dolaşacam sokaklarda caddelerde. lakin boxer alırken dikkat edilmesi gereken iki husus vardır: ilki; boxer’ın çük kısmına gelecek yerde, çük için dizayn edilen bir boşluk olması lazımdır ve bu çok önemlidir. eğer varsa hemen alın. ikincisi; boxer’ın çük kısmına gelecek yerde, çük için dizayn edilen bir boşluk olması lazımdır ve bu çok önemlidir. eğer bu boşluk yoksa almayın o boxer’ı.
nerobianco
şort mayosunun altına boxer giyen insanlar gördüm. mayonun üstüne çıkmış. koskoca şahinler yazıyordu. kalitelisi kaşıntı yapmayıp sıcak tutanı alınmalıdır anlıyacağınız.
cirkinbeti
futbolcuların kıyafet yönetmeligine eklenmeli, tabii varsa boyle bir yonetmelik.
eklenmeli derken adamlar iclerine boxer giysinler demiyorum. adamlar maca boxer la ciksinlar diyorum yahu.
hayir kendim icin birsey istiyorsam nagmerdim, maksat seyir zevki guzel olsun.
hmmmmmtmmcnm
genel olarak çirkin ve korkutucu bulunan ama bence suratında gizli bir şapşallık olan ve mizaç olarak korkusuzluğunun yanında neşeli ve dost canlısı olan köpek.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol