bornova

0 /
ups
taptigim ve su zamana kadar nasil olurda hakkinda bir entry bile girmem diyerekten hayiflandigim,izmirin denize kiyisi olmasa da zannimca en guzel,rahat,yasanasi ilcesi.
necro
ege universitesi’nin ogrenci kitlesinin toplandigi izmir ilcesi.. "ogrenci sehri" de denilen, nufusu 500 bine ulasan, izmir’in en buyuk ilcelerinden biri
callow
izmirin en buyuk semtidir.turkiyenin en iyi universitelerinden birisine ve bence en guzel kampusune ev sahipligi yapmaktadir.
atoksk
bu kadar genc potansiyeli olmasina ragmen tum mekanlarin birbirine benzedigi kaliteli saglam bir rock&bar ’a sahip olmayan izmir semti
seyhmerat
ozkanlar isimli bir ailenin neredeyse yakinda semtin adini degistirecek kadar imparatorluk kurdugunu her gidisimde gozlemledigim,izmirin girisindeki semt..
lyria
guzel izmirimin nacizane semtlerinden biridir. ogrenci memleketi diye de adlandirilabilir.
hatice ablamin oturdugu semttir ayrica.
urban f
çocukluğumun en güzel zamanlarını geçirdiğim , bahçeli evleri,her zaman insan olan balkonları küçük parkıyla büyük parkıyla sevgi yoluyla akşamüstleri sosyalleşilen mekanları bulunan,mafelde bahçe içine gizlenmiş muhteşem konakları olan ,merkezden özkanlara doğru çok değil 15 sene önce zeytinlikler ve bamya tarlaları bulunan ,çam kokulu aydınlık seçkin bir semttir..
spiritsoldier
ilk kez necro ve priapus sayesinde tanıştığım,ve üniversitemi belirlememi sağlayan ilçe.artık her ne kadar bornovada olamasam da üniversiteyi bu iki herifin bana bornovayı göstermesi yüzünden izmirde okumayı tercih etmişimdir.çarşamba geceleri ooze ve dungeon sefalarıyla da ayrı bir renklenir buradaki öğrenci hayatı.
esmeralda
öğrenci semtidir.herşey bulunur,çok az mevlalarla karın doyurulur,içilir,eğlenilir.küçük park ve büyük parkı vardır.
marcopolo
kimi mısralarda pornova olarak geçn rockçısından tut da sucusuna kadar envayii çeşit insanın oldugu güzel nadide izmir semti yada şöle diyebilriiz ö.s.y (öğrenci sövüşleme yeri)
burakthy
bornavada bol bol üniversiteli kesimi yerleşmiştir.bundan dolayı cafe bar park vs. ve orda geçirilen eğlenceli geceleri meşhurdur. en meşhur yeride küçük parktır.küçük parka gidip empası bilmeyen yoktur.dar sokakları ve levanten evleri bornovaya eski bir yunan şehri olduğunu hatırlatmaktadır. yaşanılası gidilip görülesi bir yer... ama denizi yoktur.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol