benim hiç barbie bebeğim olmadı

0 /
agire jiyan
evet hatirliyorum bundan yillar oncesi annemin cimriligine bir de inadi eklenip bana barbie almayinca hayiflanip yazmi$tim bu sitemi gunlugume. hayir, ben emrah’in kizkarde$i gulcan degilim ama benim hic barbie bebegim olmadi, yani olmami$ti.

hic unutmam bir gun odaya girdigimde butun ev ahalisi kahkahalarla guluyor, ehe ehe diyorum ben de katiliyorum ne guzel herkes ne$eli, gun gune$li. sonra $erefsiz abimin eline takiliyor gozum, o an $im$ek cakiyor beynimde, gunlugum okunmu$ mahremime dokunulmu$, megersem ona guluyorlarmi$ kikir kikir. genc kizlik onurumla oynuyorlar, yazmi$im i$te uzulmu$um ulan barbie bebegim yok diye, icerlemi$im besbelli.

halbuki ben de isterdim ken’le flort ettireyim onu, opu$tureyim, don dikeyim ama yok anam yok olmadi i$te, vurmadi bize piyango. varsa yoksa kom$u kizi gizem’in barbielerine elbise diktim ben de, sonra etegini kaldirip baktim kulodu var mi diye.

derken bir gun kara talih benim de yuzumu guldurdu 25 kiloluk omomatik deterjanin icinden barbie bebek cikti, mavi beyaz taneciklere bulanmi$ barbiem vardi artik benim de, et degildi kollari bacaklari bukulmuyordu ama olsun plastik te olsa benimdi.

sonra santa claus’a inandim bir vakit, deterjanin icinde bana barbie gonderdi diye, $ominemiz olsa corap birakacaktim belki bu kez ken’i de gonderir diye. belki de hizirdir dedim sonralari, ama yemi$im santa’yi megersem kampanyaymi$ ben de bo$una sevinmi$im, omomatik alana barbie veriyorlarmi$. o sinirle gittim parcaladim tek barbie’mi de. artik gonul rahatligiyla soyleyebilirdim: benim hic barbie bebegim olmadi. kahretsin.
pixie
toys r us isimli oyuncakçıdan son edindiğim bilgilere göre orjinal barbie bebeklerin fiyatları 50 ytlden başlamaktadır. zaten asgari ücretin 380 ytl olduğu ülkemizde barbie bebeğe verilecek paranın yerine üç aile doymaktadır.
bu sebeple çocuklarına bebek diken anneler ayakta alkışlanmalıdır.
distant relative
komşunun oğlunun ’ayşe senin barbie’yi benim action man ile kertelim mi?’ sorusuna maruz kalmaktan uzak, sıfır beden barbielere hayır yaşasın lahana bebek diyen diyetisyen olmaya meyilli sabi sübyanın vazgeçilmez repliği.
steroid
barbiyi sikiyim, ben kundakda 40 derece ateşle ciğerimi tükürürken başımda ana baba yoktu! 10 yaşıma kadar 546879125 kere bronşit olduğumdan şu an nefes darlığı çekiyorum. ananız eve üç kuruş getirmek için işe giderken peşinden bacak kadar boyunuzla "gitmeeeeee..!!" diye bağırıp sara nöbeti geçirir gibi kaskatı kesildiğiniz oldu mu?! rahat olun bu saatten sonra ben kendime acımıyorum, doğuştan tikky "oyuncak eziği" leblebi beyinlilere acıyorum ben.
(bkz: ayakkabım yok diye üzülürdüm ta ki ayakları olmayan birini görene kadar)
lost kidy
80lerin basında doganların barbieden öte hayali o muhtesem sindy bebeklerdi. ince uzun suratlı sinir barbie lerimiz yoktu bizim.yuvarlak suratlı gülec gözlü sindylerimiz vardı o dönem cocukları olarak bizlerin.gururla söylenen bir cümleydi bu. cok cocukca oldugu cok sora fark edilmiştir.
igoriyan
tabi zordu eskiler eskiden cok sikintili gunler yasiyor sobanin ustunde kestane patlatip onlari yiyorduk baya kucukmusuz eskiden simdi ole degil kar felanda yagardi ozamanlar her neyse barbie e gelelim bizim barbie miz hic olmadi ozamanlar barbieye hic ihtiyacimiz olmadi efenim. ha barbie nin birde siyahi irka mensup bir modeli vardi ondanda yoktu bizde de teyzemgillerin kizlarina sanirim hollandadan geldiydi ole bisiydi neyse hadi fazla uzatmayayim hayirli sabahlar.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol