apartman yöneticisi

belkibirgunbiryerde
buyuk ve cok problemli binalarda uckagitcilik yapilmasi da kolay olmadigindan hic bir bina sakininin talib olmadigi ve tabiri caizse "pic gibi ortada kalan" gorevi yapan kisi...
peach
asansorde kalinmasi sonucu asansor guvenlik anahtari kendisinde olup kendisi de ortalarda olmadigi icin bayagi kufur yiyebilecek kimse.
potasyum
çoktan meslek olmuş olan görev.
efenim zordur apartman yöneticiliği, yüzyüze baktığınız insan aidat ödemede zorlanır bağırıp çağıramazsınız, icraya veremezsiniz, arada kalırsınız.
uyurken gecenin 2 sinde su damlıyor diye uyandırılailirsiniz. zor, meşakkatli bi iştir.

bunun yanında normalde apartman yöneticileri aidat ödemezler, yani aidat parasına çalışırlar. fakat ilk başta bahsettiğim " komusunun yüzüne bakıyorsun ve aidat alamıyorsun" sorunu yüzünden profesyonel apartman yöneticiliği çıkmıştır ve ciddi paralarla bu işler yapılır.
imphotep
günümüzde apartman yöneticileriortalama 500 ytl para alırlar.ve seçimler yerel seçim havasında geçer.aka boka masraf yazarlar.temizlik,görevli hizmeti,asansör bakımı tarzı işlerde ortada görünmezler,aidat zamanı kapıda peydah olurlar.uyuz tipler olmasına özenle dikkat edilir ki insanı uyardığında üzerinde etkisi kalsın.
sağa sola bildiri asarlar.ama en gerekli olan yerlere gerekli uyarıyı asmazlar.
mesela asansöre çocuk kilidi amaçlı üst kısma bir buton koyarlar.fakat butonla ilgili bir yazı yazmazlar asansöre.çağırırsın gelir,ama basarsın çıkmaz.bir karç gün yürüyerek ve küfür yeteneğini geliştirerek çıkarsın merdivenlerden.sonra tesadüfen öğrenir,yine küfrederek asansörü kullanırsın.
kurul toplantılarında,gayet gereksiz konular konuşulur.asıl meseleler tartışılmaz,yönetici çoktan yazmış,çizmiştir.üyeler sadece çıkmadan bir imza atar öyle çıkarlar.genç birey olarak ortaya bir konu atarsın.tartışılsın istersin.çünkü önemli bir mevzudur apartman huzuru için.fakat yaşlı bireyler "ne anlarsın lan sen" tarzında hafif alaycı bir konuşmayla siktir ederler seni.içinden küfür eder oturursun.imzayı atarken de yöneticinin yüzüne bakarsın..gülümser içinden küfür edersin.
kısacası apartmanlar en çok küfür edilen yerdir.apartman yöneticileri de öyle tabi..
igor
kendilerini apartman yoneticiliginden apartmanin namus bekcisi, apartmanin saygi duyulmasi sart kisisi, her seyi bilen adami sinifina gecirirler. ancak bazilarina ayni sekilde yaklasmamalari gerektiginin farkinda degildirler buna mahsuben agzinin ortasina iki tane yer ve saskinlik icinde oradan uzaklasbilirler.
pipolarbozuk
yıllardır babamın yapmış olduğu hede.
ya anlayamıyorum mk. apartmanı neden yönetmek istersin ki. insana ne gibi bir yetkinlik katar. ciddiyet içinde yapılan bu iş hep bana komik gelmiştir. yönetici nerede nidaları evinizde yankılanır.
nevermore
apartmanı sahiplenir fazlaca bazısı, bahçesinde kedilere mama birakanlara fln söylenir. ev sahibiyken siz, onun kiracısı olduğunuzu hissettirir.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol