antalya

0 /
sahaneserseri
Şehre giriş tabelasına "sıcak değilde nem çok nem" klişesi yazılası şehir.

Kaştan Gazipaşaya 600 km sahil şeridi, eşsiz yaylaları,özgürlüğü hissettiren eğlence mekanları ile eşsiz şehir.

Likya,Roma ve bir çok uygarlıktan kalma onlarca antik kentiyle medeniyetler beşiği şehir.

Geniş caddeleri,nefes aldıran kent alanları,büyükşehir keşmekeşinin nispeten az olması ile yaşanılası şehir.

Eşşeğe binerken turizmin gelişiyle birden parayı görüp audiye binmeye başlayan çomar yörük amcaları, trafikte şerit kavramından bihaber şoförleri ile de komik şehir.

Her şeyinle seviyoruz seni be güzel şehir.
aylalala
sahip olduğu kaleiçi bölgesi, perge antik kenti, düden şelaleleri, akvaryum ve arkeoloji müzesi ile gezilmeye görülmeye değer bir güney şehrimiz.
osii
yazları sıcağından bıktığım "ben kuzeyin oğluyum" dediğim, bahar geldi mi-ikisi de- konyaaltı'nda bir banka turup, denizin kokusunu içime çekip de sahildeki tek tük insanlara,gemilere baktım mı "işte huzur" diye düşündüğüm şehir.
fofay
şu an evimin önü şiddetli yağış yüzünden venedik’ten farksız.her zaman,her sene aynı sahneleri bize yaşatan bir türlü kopamadığım şehir.
sarhosatlarzamani
çakırlar’da kahvaltı etmenin, gece lara’da denize girmenin, bunalınca atlayıp adrasan’a gitmenin, termessossa her tırmanışta başka şekillerde etkilenmenin, taraftarlar büfesinde sabaha karşı birşeyler atıştırmanın, başka yerde bulamayacağınız tahinli piyaz, tahinli kabak tatlısı ve şiş köfte ile karın doyurmanın, üstüne zamaro’da yanık dondurma yemenin, sabahları serpme börek açan ustaları izlemenin, yazın bol fesleğenli cive pişirmenin, yazın ortasında yaylalarında serinlikten ürpermenin toplamının adı olan şehir. sadece kültürel aktiviteler yetersizdir, onun dışında gerçekten yaşanılası bir yerdir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol