antalya

0 /
emotion
özlemiyle yanıp tutuştuğum şehir.bitmek bilmeyen yağmuru,yaz sıcağının insanı buharlaştırması,tramvayının neşeli sesi,konyaaltı plajının abazaları,özenti gençliği,insanlarını cana yakınlığı,gelen turistleri aldatan esnafı,mis gibi kokan turunçgilleri,her seferinde kaybolduğunuz kaleiçi...herşeye rağmen antalya alışkanlık yapan bir şehir...
fofay
markete sigara almak için sokağa çıktığımda yanıma şişme botumu ve küreklerimi almayı unuttuğum için hemen eve geri kaçtım.
marketi aradım,acil servis hattı.
+alooo,mustafa amca bana iki paket kısa bond.
-neden iki paket leeyn,sen hiç iki paket almazsın hemde ay sonu,haa tamam,baktın yine sokak venedik oldu,almaya gelemedin,biz getirelim ayıp olmasın diyede iki paket istedin,siktir leeyn,git o sevdiğin migrostan al sigaranıda,sana birşey söyleyeyim,şu an hem dolu yağmaya başladı,yarın öğlene kadarda devam edecekmiş,hadi şimdi migrosu ara o getirsin.
+şeeyy...mustafa amcaaaaa.du bi dakka,kapama hemen
-dıt dıt dıt dıııııııııııııt...

...böyle diyaloga sahip olan,gündüz güneşin yaktığı fakat şu an normal bir şekilde yağmayan yağmuru yaşayan ilimiz.
sarhosatlarzamani
çakırlar’da kahvaltı etmenin, gece lara’da denize girmenin, bunalınca atlayıp adrasan’a gitmenin, termessossa her tırmanışta başka şekillerde etkilenmenin, taraftarlar büfesinde sabaha karşı birşeyler atıştırmanın, başka yerde bulamayacağınız tahinli piyaz, tahinli kabak tatlısı ve şiş köfte ile karın doyurmanın, üstüne zamaro’da yanık dondurma yemenin, sabahları serpme börek açan ustaları izlemenin, yazın bol fesleğenli cive pişirmenin, yazın ortasında yaylalarında serinlikten ürpermenin toplamının adı olan şehir. sadece kültürel aktiviteler yetersizdir, onun dışında gerçekten yaşanılası bir yerdir.
fofay
şu an evimin önü şiddetli yağış yüzünden venedik’ten farksız.her zaman,her sene aynı sahneleri bize yaşatan bir türlü kopamadığım şehir.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol