amd

expert3
intel islemcilerine gore kat be kat daha hizli olan, fakat isinma sorununa ancak cok guclu bir fan ile cozum bulunulabilen bir islemci ureticisi. kullananlara tavsiyem thermal take sogutucularydyr.
sinirsahibi
intel islemcilere gore o kadar hizli degildir. kanimca isi probleminin kokeni aritmetik islemcisindeki bir mimari hatadan kaynaklanmaktadir ki bu buyuk hata yuzunden islemcinin ustunde tavuk pisirmek olasidir.
vai
intel dantel laflari bi kenara birakirsak, islemci hizi ile islemci performansi tam olarak ayni sey degildir,amd islemciler intele gore daha dusuk ghz’de calissalar bile onlarin calisma prensibi farklidir soyle ki, misal vereyim, amd size kollari 2 ghz hizinda calisan 4 kollu bir insan sunar, intel ise kollari 3 ghz hizinda calisan 2 kollu biri sunar..ikisininde kendine gore avantajli oldugu alanlar olsa bile amd’nin esdeger performansi cok daha dusuk bir fiyata sunmasi onu essiz kilar. isinma problemi de abartilmamalidir, sogutmak bir sanattir zira :)
strahd
hakkındaki bütün olumsuz düşüncelerin tamamen önyargıdan ibaret olduğu gayet tercih edilesi olan bir işlemci markasıdır. türkiyede ilk sağlam dağıtımı yapılan amd işlemcilerin, kalitesiz anakartlarla sunumu sonucunda oluşan sorunlar amd işlemcilere atfedildi. zaten oldukça donanımsız -bilgi bakımından- olarak işini yapmaya çalışan yurdum bilgisayarcıları da sorundan korktukları için, amd kakadır diyip satmamayı tercih ettiler.

günümüzde, gerek performansıyla gerek fiyatıyla oldukça iyi bir alternatifdir intel için. ayrıca çok daha serin çalışmaktadır, stabilite problemi de bilinçli kurulan konfigurasyonlarda söz konusu değildir.
eldrun
zamanında kalitesiz psular yüzünden çok amd gümlemiştir.amd kötü imajı çıkmıştır.

2yıl önce aldığım barton 2500+ hala canavar gibi çalışmaktatır.overclock ile 3200+, 3400+ gibi hızlara gayet rahat çıkmaktadır.
expert3
intelin kandırmacalarından biri olan quad olayına girmemiş, gercek 4 cekirdekli phenom’lari uretmek icin beklemiş durmus firma.
ikiasbirpapaz
işlemcileri hakkında konuşacak olursam; kim ne derse desin f/p ürünleri üreteren şirket. mimarisi her ne kadar intel'in yanına yaklaşamasa da vadettiklerini son kullanıcıya fazlasıyla sunmayı başarabiliyor.

amd fx 8350 biraz eski olmasına rağmen hala kurt gibidir. sistemimde yaklaşık 2 senedir takılı bu işlemci.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol