ak troll

herkonudafikrimvar
- Vergi Kaçırma Adasına onlarca milyon $ gönderilmiş diyorsun
- SGK'yı Batırdı diye cevap veriyor
- Bakanlara,Devlet Bankası Genel Müdürlerine Milyonlarca Dolar Rüşvet Vermiş diyorsun
- Fetocu,Cia,Dış Güçlerin Oyunu,Camileri ahır yaptı, diye cevap veriyor
goshenit
demogojide ustlerine yoktur bu trollcuklerin."sen oylesin de biz degil miyiz" kaliplarini pek cok sarf ederler. somuru en gorulur ozellikleridir. beyaz kefeni bir de parayi cok severler, her aktivitelerinde mutlak kullanirlar. yine insan,insanimiz.. dilerim uyanirlar!
melih18
Ak troller: Ortamlarda, sağda solda konuşan, okumamış kesimin yaptığı yorumları tüm %50 lik kesime yapıştırılan tanım. Bir iki enişten böyle konuşuyor, göbekli amcan Erdoğan'a tapıyor diye herkes ak troll öyle ya! Okumamışına cahil diye ak troll, okumuşuna aptal diye ak troll, Prof'una satılmış diye ak troll... Bu işte, bu kadar basit aslında değil mi? Üç beş aptal ak partili ile tartıştın diye hepsi öyle değil mi? Hiçbiri parti tüzüğünü okumaz elde kur an şeriat peşinde koşarlar ha? Veya yolda gördükleri solcuları tekmeleyip döverler... Seç beğen al, zaten suç atmak kolay değil mi günümüzde. Yaptığınız yorumlara bakınca hangimiz troll düşünüyor insan; fikirlerini paylaşan mı yoksa fikri söylene değişik adlar takıp, kişi üstünden yürüyenler mi? Ama siz yapınca sıkıntı olmuyordu değil mi ya, unutmuşum bakmayın kusuruma. Ama Boşverin siz ya, güzel ve kültürlü dünyanızda insanları suçlamaya devam. Ama arada bir düşünün, kim troll kim değil diye. Çünkü bazen komik oluyorsunuz, üslubumunuzla söylediklerinizle... Hem de çok komik!
herkonudafikrimvar
parayla tutulmuş klavye erleridir. aralıksız şekilde haklı haksız her konuda akp'yi överek, atatürk ve laik türkiye cumhuriyeti'ne karşı çirkin iftiralar yaparak, toplumu kasten ayrıştırmaya ve kutuplaştırmaya çalışan maşalardır.

ancak bunların parayla tutulmamış olanları da vardır. paralı ajanlar sonuçta profesyonel bir şekilde ülkeyi ayrıştırıyor bir de bu işi gönül işi olarak bedava yapan milyonlar var ki, onlar aktroll değildir.onlar her yerdedirler, aramızda dolaşırlar. reina saldırısından sonra 'geberdi kafirler' diyen berberim gibidirler. her köşe başında karşılaşabilirsiniz.
herkonudafikrimvar
şöyle bir olay var. akp'ye oy vermiş ve oy verdiği partiyi savunan adama hemen ak troll diyebiliyorsunuz. adamın zaten beyni alınmış ve fütursuzca normal olduğunu düşündüğü şeyi yazıyor. siz ise adamın parayla tutulmuş bir köpek olduğuna inanıyorsunuz. çünkü mantığınız almıyor bir insanın o tarz şeyleri düşünmeden yazabileceğini. ama türkiye'nin durumu tam olarak böyle. sonuç: her akp'liyi aktroll zannedersen olmaz.
mustaitbiradam
buraya geldikçe yönetim tarafından şutlanan gereksiz, müsvedde kişi/kişiler.

yönetimin bu tutumunu takdir ettiğimi de söylemeden geçemeyeceğim.
vercus
hepsi muhtelemen aynı eğitimi almıştır.aynı şeyleri aynı tonla söylüyor farklı kişiler.savunma mekanizmaları aynı. insan evriminin yeni bir türü...
independence
sukur ki bilgi sozluk'te esamesine rastlanilmayan organizma cesidi. muhtemeldir ki burayi ciddiye almiyorlar, cok guzel. ciddiye almis olasalardi da bizden gecemezlerdi, o daha da guzel.

tanimini da konduralim;

akp tarafindan para ile yahut gonul bagi ile tutulan sosyal medya sovalyeleri(?). misal cumhurbaskani bugun putin'e gider yapsin seyreyle twitter'i. bunlarin topu baslar putin'e yardirmaya.

cumhurbaskani ertesi gun ciksin desin ki "ya ben putin mi dedim? hay allah, obama diyecektim ya obama diyecektim. putin adam gibi adamdir." bu eseysiz ureme sonucu dunyaya gelen varliklarin her biri ertesi gun moskova'da putin'in elini opmeye konvoylar halinde gitmezlerse ben bir sey bilmiyorum.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol