ajdar anik

0 /
napoleon ve josephine
atatürkün ünlü vecizesini "efendiler! hepiniz mebus olabilirsiniz, vekil olabilirsiniz hatta reis-i cumhur olabilirsiniz ve hatta makine muhendisi olabilirsiniz; fakat hiçbir zaman sanatkar olamazsınız" seklinde degistirmeye sebep olan kisi...
redcrow
bu hafta en az onuncu kez tv de gördüm bu oğlanı.yetti ama bir sonu olmalı artık bu trajedinin.tamam güldük bitti,uzatmayın artık.
verecem eline içi küskü dolu sefer tasını,hepten kuduracak abdestsiz android..
myysteriouss
az önce söylediğine göre birisi bir gün kendisini durdurmuş ve karısının ağzında sorun olduğunu,bir sebepten dolayı yamulduğunu,fakat kendisini gördüğü anda bir şokla,bir sevinçle ağzının düzeldiğini söylemiş.
devourthedamned
caddebostan burger king’te kendisiyle tanisma ve muhabbet etme firsatini buldum hatta yetmedi ders programim uzerine imzasini bile aldim.yillardir burger king olan o binaya sirf tuvalet ihtiyacini karsilamak icin girdigini belli etmemek icin,"burasi eskiden evdi burayi gezmeye geldik" gibi bir cumle sarf etmisti.yanina da menejer diye tam anlamiyla cakal bi herifi almis,cakal benim hafiften dalgaya aldigimi anladigindan bi yandan guluyordu.ajdar abimiz album yapacam sole olcak bole olcak gibi seyleri sayarken arkasinda duran pejmurde menejerin surat ifadeleri yuzunden,ajdar abimizin suratina dogru az kalsin kahkaha atacaktim.ozunde cok saf bir insan kendisi;ancak deli oldugu hakkinda hic bir suphem yok.firsat olur da imza attigi kagidi tarayicidan taratirsam paylasmaktan gurur duyarim.
schenardi
"ben satatçıyım. oldum ben. dört senedir tırnaklarımla kazıyorum ben. kazıya kazıya sanatçı oldum. ben kendimi öyle görüyorum kimin kendisine hangi sıfatı verdiğiyle ilgilenmem. ayrıca muz da afrodizyaktır. öyle olduğunu öğrendim o yüzden muza dayalı şarkı yaptım, çünkü ben halkına karşı duyarlı bir sanatçıyım" şeklinde ardarda saçmalayabilecek seviyeye gelmiş, kendisinin internette en çok tıklanan kişi olmasının sebebini kendisinin bir dünya starı olmasındna kaynaklandığını düşünen, sağa sola bağırabilecek kadar zıvanadan çıkmış bir ruh hastası. o muhteşem dans figürlerini de alsın gitsin diyesim geliyor kendisine de o giderse kimi izleyip dışa vuramadığım küfür arşivimi dışarı çıkartacağımı bilemediğimden kendisi bir müddet daha kalsın piyasada diyorum. zaten milletçe sinirlerimiz bu zat ı muhtereme tahammül gösteremez hale geldiğinde bu nane de tedavülden kalkacaktır.
independence
insanlarin kendi yaptiklari ve ki$iligi ile dalga gecmesini $ahane bir $ekilde paraya ve $ohrete ceviriyor, biz hala burda bik bik konu$up duruyoruz.

eger ki bu ki$i benim dedigim gibi insanlarin kendisi hakkinda soylediklerini ve du$unduklerini paraya ve $ohrete cevirebilen bir mekanizma geli$tirmi$se, bu akli sadece takdir edebiirim.

yok eger ki bu ki$i evde tek ba$ina oturup cayini icerken de kameralarin onundeki ki$i ile ayni ozelliklere sahipse, bu durumda da bu adama makine muhendisligi diplomasini veren egitim kurumlarimizdan $upheye du$erim.

kendisi tipki caner ile tulin gibi, tipki levent oran gibi, tipki semra kaynana gibi turk insaninin ugrami$ oldugu sosyal ve kulturel erezyonun dogal bir sonucudur.hickimseyi ayirt etmeksizin soyleyebilirim ki bu insanlari biz yarattik, bu $ohreti kendilerine biz sagladik ve bizim ele$tirilerimiz ile $ohretin basamaklarini tirmanma ivmeleri daha da gucleniyor.hepimizin bildigi gibi en fazla 3 sene sonra bu ki$ilerin hicbirinin ismi dahi kalmayacak akillarimizda ve belki de 3 sene sonra cok daha berbat $eyleri her gun ekrana cikartacagiz ve 3 sene sonra cok daha berbat $eyler icin entryler yaziyor olacagiz.

ve belkide 3 sene sonra bu ki$iler bu satirlari okuyacaklar ve bugun bizim kendileri ile dalga gectigimiz gibi onlar da o gun bizimle dalga gececekler.ve inanin bana onlarin bizimle dalga gecmelerinin daha mantikli sebepleri olacak.

cunku onlari biz yarattik ve onlara bizim yaraticigilimi ile dalga gecme $ansini onlara biz taniyoruz.

olm olelim lan biz?
independence
yurdum insaninin muzik zevkine bir kere daha hayran kalmama sebebiyet veren sanatci(!) ki$i..oyle ki bir zaman geliyor ajdar nanik, $ey, ajdar anik dinlemeden uyuyamaz oluyorum..sabah kalktigimda cilginlar gibi saga sola ko$turup nane nane diyerek ba$imi duvarlara vuruyorum..evet..itiraf ediyorum..ajdar anik benim icin bir idol, bir bagimlilik, bir hipopotamdir..evet evet..bir hipopotamdir..neden hipopotamdir ben de bilmiyorum...ama hipopotamdir..oyle olmalidir en azindan..o ses bir ba$ka varliktan cikamaz..bir ba$ka varlik nane nane isminde bir bidi ile ortaya cikip "ben bu $arkimi size armagan ediyorum hulya (avsar) hanim" demez..evet..kesinlikle bir hipopotamlik var bu i$in icinde..daha acisi $udur ki;bahsi gecen ki$i gercekten bir makine muhendisi ise vah benim turkiyemin haline..

0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol