aias

0 /
faten
aias - (aiaks, ayaks) troya savasinin iki kahramaninin adi. buyuk ayaks salamis krali telamon’un ogludur. akhilleus’tan sonra ikinci buyuk kahraman olarak anilmaktadir. akhilleus oldukten sonra onun savastan elde ettikleri odysseus’a verilince ayaks intihar etti. kucuk ayaks lokris’li ogludur, cesurlugu ve hizli kosmasi ile un kazanmisti. troya savasina kirk gemi ile katilmistir.
walide sultan
saniyorum bugun hosgeldim diyen bilgicten sonra, hosgeldin demeyi bekleyen ikinci bilgic oluyor kendileri. ne guzel, hos gelmistir, sefa getirmistir.merhaba ayrica...
sergey
#267957 nolu entrysı ıle benı gulmekten altıma sıcırmıs olan yenı ve oldukca komık entryler gırerek bızlerı eglendırecegını dusundugum yazardır.
whisper
keza kendiside benim houstonumun yeşillenmesine sebebiyet veren ,küçükken kafasına aldığı darbeden muzdarip çocukluğuna inersek neler olacağından bi haber yazar.

istek üzerine edit:darbeden değil darbelerdenmiş.
whisper
adresine gönderilecek faturadan haberi olmayan yazar.

edit:beni yerle yeksan eden utandıran bilgiç.

edit2: yeter ama yerin dibine girmeninde bir sınırı var.
louandreassalome
#294625 hala yeterince iğrençleşemeyen kişi.sabırla beklemekteyim.hala berbat verecek entrysine rastlayamadım,endişe verici ve egzantrik bir durum...

edit:niye entryme muhteşem verdin diye çemkiren yegane sözlük insanıymış ayrıca.

editin de editi:yaw o kadar muhabbet ettik,adını sormayı yeni akıl ettim.
lady rosenred
yazdığı entryler dolayısıyla sandalyeden düşüp kollarımın morarmasına sebep olan yazar kişidir.espirilerini nerden buluyorsun diye sormak isterim burdan kendisine..
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol