adalet ve kalkınma partisi

0 /
galahad
Şuanlık tek gelir kapısı küçük anadolu şehirleri olan partidir.

Az çok düşünen bir insanın da bu bölgelerde yaşayan insanların eğitim seviyesini öz önüne aldığında, akp'nin, çoğunlukla cahil, sorgulamayan, bilgiyi iki farklı kaynaktan doğrulamayan insanların partisi olduğu sonucuna rahatlıkla varır.

Ama ne olursa olsun karşınızda recep tayyip erdoğan diye bir adam var. İstanbul ve ankara'nın gidişini bir çırpıda sindirip, yenilgiyi kabullenecek bir adam olmadığı ortada. Bence bugünden başlayarak, 1 sene içinde bolca provakatif olaylarla karşılarız diye düşünüyorum. İmamoğlu'nu kirletmek için elinden geleni ardına koymayacaklardır.
independence
turkiye cumhuriyeti'nin basina gelen en buyuk felaket.

ne teror ne ekonomik kriz ne de issizlik bu kadar can yakmadi, bu kadar insani magdur etmedi.
independence
7 haziran secimlerinde umduklarini bulamamislardi, birinci parti oldular olmasina ama tek baslarina iktidar olamadilar. koalisyon falan da kurulamayinca hop erken secim, cunku akilli adamlar, cunku ulkede teror var istikrarsizlik var. 1 kasım secimlerinde de tam istedikleri oldu ve %49.47 lik bir oyla tek baslarina iktidar oldular. 7 hazirandan 1 kasıma kadar gecen surede ise oylarini %9 oraninda yukselttiler.

tebrik ederim.
independence
7 haziran 2015 secimleri sonucunda 12 senelik tek ba$ina iktidarina veda eden parti. aldigi oy orani %40,87. bu durumda koalisyona mecburlar.
independence
madalyonun diger yuzunden bakacak olursak erdogan’in cumhurbaskani secilmesi ile birlikte akp buyuk kan kaybetti. secmenin buyuk yogunlugu akp’den ziyade erdogan’a oy veriyordu. simdi meydanlarda akp adina oy isteyecek bir erdogan yok. bu durumda 2015 genel secimlerinde eger selahattin demirtas’li bir hdp cumhurbaskanligi secimlerindeki basarisini stabil tutup %10 barajini da asabilirse, chp ile mhp cumhurbaskanligi secimlerinde yapmis olduklari malliklari farkedip ders cikartabilirlerse, akp’nin tek partili bir hukumet kurabilmesi risk altina girer.

tabi koalisyon mu iyidir yoksa akp nin tek basina iktidar olmasi mi dersen, valla akp tek basina iktidar olsun arkadasim.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol