abkz

0 /
independence
abkz harflerinin anlami akilli bakinizdir..peki akilli bakiniz nedir? $oyle bir $eydir ki; bakiniz vermek istediginiz kelime yahut cumleyi yazarsiniz ama o sadece $eklinde gozukur..mausenizin okunu o i$arete yonelttiginizde ise icerisinde yazani okuyabilirsiniz..mausenizin sol butonunu cift tiklarsaniz da o i$aretin icerdigi yaziyi ba$lik olarak algilar sistem ve sizi direk o ba$liga yonlendirir..

peki bu akilli bakiniz nasil yapiliyor? cok basit..bkz de oldugu gibi once "<" ko$eli bir parantez acilir..ardindan icerisine "abkz" yazilir ve bo$luk birakmadan iki nokta ustuste ":" konulur..hemen ardindan gene bo$luk birakmadan kelime yazilir ve ko$eli parantez ">" $eklinde kapatilir..diyelim ki birden fazla kelime yazacaksiniz icerisine.. o zaman kelimeler arasinda bo$luk birakmaniz gerekir..hepsi bu..

independence
artik entry yazilan yerin alanin hemen yanindaki butonlarla bu i$lemi yapabilirsiniz..yapmaniz gereken tek $ey abkz vermek istediginiz kelime & kelimeleri mause ile tarayip butona basmak..
independence
gun itibari ile bakinizlarin icerisinde a-z / 0-9 arasi olan harf ve rakam haricindeki kil tuy yun i$aretler, bakinizlarin bakiniz ozelliklerini kaybetmesini sagladi.ornek vereyim hemen.
bakin bu cali$iyor..
e bu cali$miyor? nicin? cunku "bkz" kelimesinin sonunda nokta var.i$te bu nokta i$i bozuyor.boylelikle bkz`larin gercek ozelliklerine kavu$malari saglandi.
p t n
birde abkz tahmin oyunu vardir. cumlenin sonundaki yildizi gorup uzerine gitmeden once "ulan ne olabilir acaba?" dersiniz. es kaza onca entryden dogru olanini bulursaniz da "cozdum olm ben sozlugu" diye kasilirsiniz.
broken
yardım çığlığımı duyup imdadıma yetişen yardımsever moderatör angelus tarafından bilgilendirilerek,ne işe yaradığını öğrendiğim çok yararlı bir hede.
yazdimgitti
üzerinde fareyle bir müddet durulduğunda içeriğini açmadan görebileceğimi anladığım,ne kadar gerizekalı olduğumu düşünmeme sebep olan bkz türü.
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol