4 ayda 300 kere evi yanan aile

independence
siirt’te ya$ayan toprak ailesidir habere mevzu olan aile. evlerini defalarca degi$tirmelerine ragmen nereye gitseler evleri yaniyormu$. sadece evleri de degil ustelik. melek isimli bir kizlari var, kiz okula gidiyor kitaplari okulda yaniyor, montu falan hep okulda yaniyor. aslinda kiz eve montu ile gidiyor ama mont nasil oluyor bilinmez okula dönüyor ve ba$liyor orada yanmaya. kiz kitaplarini ogretmenin masasina birakiyor ancak yine nasil oluyor bilinmez kitaplar bir $ekilde kizin oturdugu siranin gözüne gidiyor ve orada yaniyor. evde isinma sorunu yok, ki$in ortasinda ev paso yaniyor. vali eve hocalarla falan gidiyor, muftuluk "cin i$i olabilir" diye aciklama yapiyor ohoo daha neler neler. universite hocalari da olayi du$unce gucune baglami$lar, cocuklardan biri du$unce gucu ile yangin cikartiyordur diyor. haber $urada;

http://www.ntvmsnbc.com/id/25408381/
cirkinbeti
geçen gün duydum haberi önce bir şok oldum ama pek umursamadım , gece gece okuyunca bir tırstım ne bileyim bir tuhaf oldum , töbe haşa sümme haşa . korktum ya la !
john maynard keynes
haberde geçen bir metinden alıntı yapacak olursak;

öte yandan ailenin 5. sınıfta okuyan kızları melek’in kullandığı eşyaların da sınıfta yandığı ileri sürüldü. melek’in şimdiye kadar montu, kitapları ve oturduğu sıranın örtüsü henüz belirlenemeyen bir nedenle tutuştu.

yaşananlar karşısında çok korktuğunu belirten melek, ’’ben akşam montumu eve götürdüm. sabah annem ’montun nerede ’ diye sordu. aradım bulamadım. okula geldim, arkadaşlarım bana ’montun burada yanmış’ dedi. okulda kitaplarımı masanın altına koyuyorum bir süre sonra yanarken buluyorum’’ dedi.

küçük kız piromaniden muzdarip olabilir, ailenin metafizikle bir şeyleri açıklamaya çalışmadan önce kızlarını bir uzmana göstermeleri daha doğru olabilir. her şartta yardıma ihtiyacı olan gariban bir ailedir.
cirkinbeti
az önce haberlerde izledim tekrar ; aileye yardım edilse eşyalarınız yenilense diyen haber muhabirine gelen cevap çok manidar...
"yardım etseler ne olacak onlar da yanacak"
bir an önce her şey yoluna girer , ailenin evi 24 saat güvenlik kameralarıyla izlenecekmiş , nedeni bulunur da sorun çözülür umarım ...
elma sekeriiii
söz konusu durum, olayların korkutucu nedenlere bağlı olarak gerçekleştiğine inanmaya zorluyor insan bünyesini. kız kendi kendine yakıyor olsaydı eşyaları, 300 kerenin 1 keresinde bile anası babası yakalayamamış mı bu kızı? veyahut diğer çocukları? bilmiyorum, tövbe allah’ım korkutucu bir durum gerçekten de.
independence
parapsikilojik olaylara zerre itibar etmesem de kinetik enerji kavramına hiç uzak bir insan değilim öncelikle ancak yine de melek isimli küçük kız çocuğunun işi gibi geliyor bu durum bana. zira olay sadece yanan eşyalar değil, evden okula ya da hocanın masasından kızın oturduğu sıraya kendi kendine hareket eden eşyalar. mont evden okula kendi kendine nasıl gider lan? akbil mi kullanıyor taksiyle mi gidiyor? mont aileden zengin mi taksi parasini nasıl buluyor? o kizda var bi seytanlik bak gör. benim evladım olsa cami avlusuna bırakırım net.
john maynard keynes
insanların değerlendirirken birkaç unsuru anlatdıkları olaylar silsilesidir. kız yalan söylüyor olabilir, aile olayları abartıyor olabilir.

mesela mont meselesi, mont kendi kendine mi gitti okula? hayır abicim, kız montu kasten bırakmış olamaz mı, içine yangını çıkarmak için gerekli malzemeleri koyamaz mı, ve annesi sorduğunda dolapta demiş olamaz mı? piromanilerde çok sık görülen bir davaranış olduğunu okumuştum.

olaylara bir de şu şekilde bakalım; annenin gittiği yerlerde, misafirliklerde yangın çıkmıyor, babanın çalıştığı yerde yangın çıkmıyor, kardeşlerin gittiği okullarda, sınıflarda yangın çıkmıyor, sadece kızın etrafında dönüyor olaylar. garip değil mi? bence garip. hiçbir yangun gözlerinin önünde çıkmıyor, yangın çıktıktan sonra fark ediyorlar. 300 kerenin 1 keresinde bile ailesi yakalayamamış mı bu cinleri.

http://tinyurl.com/caoa3og

0:44’te kız yangından arta kalanlarla oynuyor, başlı başına ecnebilerin conclusive evidence dedikleri, tamam lan işte çocuk piromani diyebileceğimiz bir şey olmasa da, piromani hastalarının yangın kalıntılarıyla oynamaları yine yaygın bir şeydir.

son olarak ilgili videonun son sahnesine bakılacak olursa boyu yetmeyen bir kişinin elbiseyi kapının üstüne attığını görebilirsiniz. her şey çocuğu işaret ediyor lan işte, nedir bu metafizik merakı anlayabilmiş değilim.

ne diyor sherlock holmes, when you have eliminated the impossible, whatever remains, however improbable, must be the truth. önce bi impossible’ı eleyelim nedir o doğaüstü olaylar/hurafeler, sonra da çocuğa yardımcı olalım.

hala ikna olmadıysanız çıkarımlarımdan, buyrun sizi üstadıma yönlendireyim
http://www.dizi-mag.com/sherlock
http://www.dizi-mag.com/elementary
independence
farkli yerlerdeki haberlerde de "aile evin icini cep telefonu kameralari ile goruntulerken e$yalar bir anda alev aldi ve bu goruntuler de kaydedildi" diyor ancak ortada aniden alev alan e$ya falan yok. hali hazirda yanan kimi $eyler cep telefonu ile goruntuleniyor. yani cep telefonu goruntulerken kameranin acisinda sifirdan yanan bir $eyler yok. ben kibritle bir $eyleri yakayim, ardindan kamera ile yanan $eyi cekeyim, ayni bu durum.

neyse evin ici kameralarla 24 saat goruntulenecekse buradan iki sonuc cikacaktik ortaya.

1- o evde bir daha asla yangin cikmayacak.

2- melek isimli kucuk zebani bir $eyleri yakarken kameraya yakalanacak.

ucuncu bir durum daha var ama onu hic konu etmek istemedim, yine de edeyim haydi.

3- harbiden de bir $eyler kendi kendine yanacak ve kamera bu goruntuleri kaydedecek. bu sefer de goruntuleri izleyenler bir daha asla uyku uyuyamayacaklar.
independence
türkiye bilimler akademisi şeref üyesi prof. dr. üner tan kendi du$uncelerine gore konuya bilimsel bir aciklama getirdi.

uner tan’a gore ev ve evin icerisindeki e$yalar pislikten dolayi yaniyor. basit bir anlatimla pislenen $ey yaglanir, yaglanan $ey zamanla oksijenle temas ettikce icin icin yanmaya ba$lar ve sonrasinda da alevler icerisinde yanmaya ba$lar. uner tan’a gore aile bireyleri de yanabilirler o yuzden dikkatli olmalari gerekiyor.

ancak uner tan $u konulara aciklik getirmemi$.

1- cocugun defterleri kitaplari yaniyor, okulda yaniyor ustelik evde de degil ve kendiliginden yer degi$tirerek yaniyorlar. bir kitap ve defter ne kadar eski olabilir ki pislikten yansinlar. haydi pislikten yandilar diyelim, nasil yer degi$tiriyorlar? yanarken can acisindan mi?

2- aile paso ev degi$tiriyor ancak evlerin duvarlari falan da yaniyor. yeni bir evin duvari yaniyor yani, eski harap bir evden bahsetmiyoruz. buzdolabinin ici yaniyor ayrica, bunu da es gecmemek lazim. pislenip yaglandikca oksijenle temas halindeki maddenin once icin icin daha sonra da alev alarak yanmasini anlayabiliz tamam ama bu yanmanin sebebi de maddenin ic sicakliginin fazlasi ile artmasi kaynakli nihayetinde. buzdolabinda ne isisi ne sicakligi?

bunlara da bir aciklama getirileymi$ iyiymi$.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/22244486.asp
elma sekeriiii
türkiye bilimler akademisi şeref üyesi prof. dr. üner tan’ın konuya ilişkin olarak yorumu tam olarak şu şekilde olmuştur:

“bu olayın bilimsel bir kanıtı var. bu yanma olayıdır. bir şey nasıl yanar. eğer bir şey yanıcı maddeyse ve oksijenle irtibat sağlarsa yanar” dedi.
bir eşyanın hatta insanın bile kendi kendine yanabileceğini belirten tan, “bu aile şükretsin ki kendileri yanmadılar. bir gün kendileri de yanabilirler dikkat etsinler” diye konuştu.

geçmişte yapılan bir deneyi fotoğraflarıyla anlatan tan, şöyle devam etti:
“deneyde bir kovaya bez parçaları konuluyor ve üzerine keten yağı dökülüyor. bir şey kirlenince yağlanır. bu yağ dökülerek bu taklit ediliyor. bu kovaya ısısını ölçmek için de bir cihaz takılıyor. başlangıçta 42 derece. 3 saat beklendikten sonra ısı 178 dereceye çıkıyor. duran yığınlarda ısı artır. mesela çöp yığınları eşilmezse veya havalandırılmazsa zamanla yanar. deneyde zamanla bezler kararmaya başlıyor, 4 saat sonra ısısı 212 dereceye çıkıyor ve kenarlarından duman çıkmaya başlıyor. 5 saat sonra ısı 370 derece oluyor ve dumanlar iyice artıyor. 7 saat sonra 431 derecede alevler çıkmaya başlıyor. 8 saat sonunda bezler iyice alevli şekilde yanıyor. yani kirli ve pis şeyler durdukça bunlardaki yağ, üstü de örtülü olunca oksitleniyor ve için için yanmaya başlıyor. yanmak demek oksitlenmek demek zaten. eğer ısı kaybolmazsa belli bir süre sonra alev alıyor.”


ya bir insan ancak bu kadar konuyu açıkça dillendirmeyip basitleştirerek kamuoyuna sunar. bilmiyorsan sus bari be adam. tövbe tövbe ya. komik.
independence
eve kamera sistemi ve yangin sensoru yerle$tirilmi$ti en son, ondan sonra da kimseden ses seda cikmamaya ba$ladi. artik evi yakan hayaletler kameralardan cekinmi$se demek ki.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol