27 temmuz 2008 metallica istanbul konseri

0 /
serpensortia
bir ağızdan söylenen nothing else matters ile bünyeyi kendinden geçirmiş konserdir.
konserin son dakikalarına doğru lars ulrich’in "we’ll come soon" demesi ile endorfin salgılanmıştır bolca.
ha, stada sığmadık, yiyecekler pahalıydı vs. ama o $arkıları canlı canlı duymak ve ses tellerine ne olduğunu umursamaksızın $arkıları böğürmek.. paha biçilemez.
max
mp3 formatında torrent sitelerine düşmüş efsanevi konser. ahanda bu da linki;

http://www.mininova.org/tor/1659803

manyak söylemişiz manyak....
brahma
yok böyle bir şey..metallica çıkmadan tribünler zaten koptu meksika dalgaları bi yandan saha içinin çöküp kalkması bi yandan..adamlar neymiş abi böyle konser mi olur a.q dedirten sahne performansı..ne denebilir ki helal olsun..üçyüzelli ytl yi çok gördük ama bir daha gelirlerse beşyüz olsa veririm diyenlerin sayısı baya bi fazladır heralde..
entryyazanmasumbilgic
geldi salladı ve gitti denilen konserdir.
güzel olmuş tadı damagımızda kalmıstır.

güngören olayı ilede bogazımıza durmustur.

sevindik derken üzüntünün esaretinde gecede kaybolduk.
fastjunkie
korktuğum başıma geldi. her türlü embesil, konser kültürü olmayan, hele hele bir metal konserinde bulunmayan onlarca insan gördüm. işte popüler bir grup gelince bunlar kaçınılmaz oluyor. insanın siniri bozuluyor..
mesela;
sahne önü bileti ve saha içi bileti olan insanların aynı kapıdan sokulması saçmalığı... binlerce kişinin yığıldığı ve kapılardan tek tek alınan insanların arasına girecekti sahne önü izleyicileri. fakat unutulan birşey var. biz 350 lirayı zaten rahat girip rahat izleyebilmek için vermişiz. milyonlarca kişinin arasında ezilmemek için vermişiz. yaklaşık 10 15 sahne önü bilete sahip insanlar olarak toplandık ve yetkililerle konuştuktan sonra bizi 4 er 4 er başka ve boş bir kapıdan almaya karar verdiler. en mantıklısıydı önceden düşünülmesi gerekiyordu yine de teşekkür ederiz.

bir diğer saçmalık; içeri girmişim. en ön olmasa bile 3. sıradayım. benle birlikte aynı yerlerde olan bazı uzun arkadaşlar olarak her konserin kaçınılmazlarından olan 1.30 luk kırmızı saçlı kızlarımız tarafından "yaa hiç bişi göremiyorum çok uzunsun yer değişebilir miyiz??" teklifi.... ben artık bunu duymaktan bıktım usandım ve en sonunda yok öyle birşey diyerek önüme döndüm. esas bomba, down sırasında arkamda babası ile bulunan etine dolgun ve tüm konser boyunca o iğrenç ince sesiyle james diye bağıran kızımız... babası bana şöyle dedi ; "kızım birşey göremiyor yerdeğişebilir misiniz". sinir katsayım fırlamış bi halde, yani böyle birşey olabilir mi aynı parayı vermişiz, benim 10 senedir dinlediğim grubu artık son konserim olur bu dediğim konserimi, muhtemelen rüyalarını ve fantezilerini james hetfieldin süslediği, yeni yeni yetme kızının görmesi için feda edecektim. evet ben de öyle düşünüyordum. sonra adam kendim için istemiyorum falan gibi bişiler dedi de ilgilenmedim pek.
böyle birkaç olaya daha rastladım maalesef. yok arkadaşım önde onun yanına gidicem falan gibi saçmalıklar. liselerindeki kantin kuyruklarına benzettiler sanırım olayı.

bir dee bir de , ah bir dee rockrepublic de gördüğümüz iranlı sosyete kardeşlerimiz gene buradaydılar. kerry king çakması adam ve yanında karizma olduklarını sanan aslında oğlancı imajının sınırlarını zorlayan tipler. bu arkadaşlar kusura bakmasınlar ama çok görgüsüz ve çok komik. pek bişi demek istemiyorum onlara ne de olsa iran gibi biyerde böyle şeyleri görmek zor ve adamlar eğlenmeye sonuna kadar keyif almaya bakıyorlar tamam. fakat o saçlarını kuş yuvası yapmış ve banu alkan gözlüğü takıp kolsuz atlet giyen arkadaş önüme geçmeye çalıştı sözde kerry king çakması arkadaşına birşey söyleyecek. omzuna dokunup bakışımdaki mesajı almış olacak ki "ok" diyip geri geçti..
bir de "bardak su" 2lira .... baya iyimiş

son olarak metallica’ya birşey demeyeceğim.. nitekim diyecek hiç bir şey bırakmadılar. mükemmel falan biye diyemem. çünkü mükemmelin bile üstündeydiler.
angelus
insanın elinde kapı gibi giriş bileti olsa dahi en sevdiği arkadaşının çocuğu oluyor diye doğumhane kapılarında beklerken kaçırılabilen bir konser olmuştur. neyse, şöyle bir geriye dönüp bakıyorum da biz en güzel zamanlarına denk gelmiştik zaten geçmişte. evet.
tzevryl
pentagram ın alt grup olarak çıktığı konserdir. "vay anasını pentagram n’oldu lan" denilesidir. gerçi daha önceden başka konserlerde de olmuştur bu olay.
max
öncelikle playlist;

00. extacy of gold
01. creeping death
02. for whom the bell tolls
03. ride the lightning
04. harvester of sorrow
05. welcome home (sanitarium)
06. leper messiah
07. ...and justice for all
08. no remorse
09. fade to black
10. master of puppets
11. whiplash
12. nothing else matters
13. sad but true
14. one
15. enter sandman
- - - - -
16. last caress
17. motorbreath
18. seek and destroy

metallica yaşlandı , eskisi gibi değil artık diyenlere kapak olacak bir konser oldu. son 3 albümden hiç bir şarkı çalınmaması çok yerinde bir karardı benim için. hayatımda gidebileceğim en iyi konserdi sanırım bu...
39026prc
türk stadyum konserleri tarihinde bir rekora imza atması beklenen konserdir. saha içi biletlerin daha önce tükendiği açıklanmıştır. ancak talepten dolayı yeniden satışa sunulmuş bu biletler. karaborsa bilet satıcıları sizlere sesleniyorum, dişinizi biraz daha sıkın. yakında tekrar biter nasıl olsa.
newsted35
hergün biletix’e girip bilet durumlarına bakarım hangi kategori tükendi hangi kategorinin satışları devam ediyor diye.daha önce iki kez tükenen saha içi biletleri tekrar satışa sunulmuştur.biletler satışa çıkmadan bir kaç gün önce metclub üyeleri tarafından yarısından çoğu sömürülen sahne önü biletleride satıştadır tekrar.muhtemelen sahne önü daha genişletmişler, "nasılsa numara yok bişey yok vuralım vuracağımızı" diyerekten saha içi biletlerini tekrar satışa sunmuşlardır.tanrı saha içindekilerin yardımcısı olsun.büyük bir izdiham olacak gibi gözüküyor.
newsted35
birçok forumda yaygınlaşan habere göre alt gruplar pentagram ve down’ın yanında hayko cepkin’in de çıkacağını yazılmış olup yıllardır beklediğim hayatımın konserinin zehir olacağını öğrenmiş bulunuyorum.umarım sadece bir söylentidir.yoksa gerçekten çok yazık olacak çok.
muruuuu
ne pahasına olursa olsun gidilecek konserdir. planlar yapılmış, yer konusunda arkadaşlarla yoğun tartışmalar yaşanmış ama sonuca ulaşılmıştır.geriye tek sorun kaldı, annemin el koyduğu kredi kartını aşırıp biletleri almak.başaramazsam artık tehdit yöntemiyle halletçez.
tamu
metallica’nın sitesinde türkçe olarak açıklanmasıyla gözlerimiz doldu, duygu dolu anlar yaşadık bilgisayarım ve ben.

biletler 15 nisan salı günü biletix.com’dan satışa sunulacak.
newsted35
metclub üyeleri için biletler satışa sunulmuştur su an.bilet fiyatları;

1.kategori: 350,00 ytl sahne önü
2.kategori: 150,00 ytl vip
3.kategori: 85,00 ytl saha içi
4.kategori: 90,00 ytl num./kapali trb.
5.kategori: 75,00 ytl num./kapali trb.
6.kategori: 50,00 ytl yeni açik trb.

yerleşim planı;
http://img530.imageshack.us/img530/9550/alisamiyen27072008qa7.jpg
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol