23 haziran 2019 istanbul yerel seçimi

independence
6 mayıs 2019 istanbul seçimlerinin iptal edilmesinin ardindan verilen yeni tarih.

kimsenin şüphesi olmasin, ekrem baskan bir kere halk tarafindan belediye baskani olarak yetkilendirildi ve bu yetkiyi hicbir guc geri alamaz. 23 haziran secimlerinde de bu sefer daha buyuk bir farkla kazanacağız zaferi. ekrem baskan istanbul'a bahari getirmisti, simdi yazi getirecek. eh malum bahardan sonra yaz gelir, bu hic degismez.

yeter ki tatilciler tatillerinden bir gunlugune fedakarlik etsinler.
galahad
Bence dibini görmedikleri kuyuya inmezler. Kazanacaklarını bildikleri için bir şekilde tekrar ettirmeyi başardılar. Umarım farkla imamoğlu kazanır ama karşınızda adaletli bir yarışmacı yok.
independence
şaka bir yana, ben bu tarihi neredeyse istanbul'un yeniden fethi diyebilecek kadar önemli görüyorum. iktidarin en buyuk rant kapisi ellerinden kayip gidince eskisi gibi ali kiran baskesen olabilecekler mi bakalim.
independence
Kaldı 22 gün. Bu sefer Ekrem başkana kimbilir ne çeşit tuzaklar kuruldu bakalım.

O değil de 31 mart seçimlerinin iptali ile tüm dünyaya madara olduk ya, bu ayıp daha 100 sene kara bir leke olarak kalacak demokrasi tarihimizde. Sebep olanlara yazıklar olsun.
independence
anketlere bakilacak olursa 4/5 puan önde cikacak ekrem baskan. elbette anketlere guvenip "nasil olsa kazandık" diyerek sandıklara gitmemek buyuk sacmalik olur. sandiklara muhakkak ama muhakkak gidilmeli.
babayorgun
seçim döneminde ve özellikle son iki günde bu kadar kirli siyaset yapılan başka bir dönem olmamıştır sanırım. bakın bu yorumu ben taraf tutarak, partizanlık yaparak ve herhangi bir amaç güderek yazmıyorum. ben araştıran, sorgulayan bir türk genciyim. geçmiş seçim dönemlerini, yapılan anlaşmaları, darbeleri, önemli tarihleri vs. araştıran, önemle okuyan, aklımdaki soruların cevabını bulan bir türk genciyim. geçmişte böylesine kirli bir siyaset yapılmış, siyasilerin terör örgütü liderinden medet umduğu ve milletini terörist diyerek böldüğü bir dönem olmamıştır. yazık ki siyasilere çok güvenen, partizanlığı hayatının önemli noktasına koyan insanların tek düşüncesi cepleridir. başka açıklaması yok. ve bu seçimde de hakkı gasp edilen imamoğlu'nun kazanmasını, yeni bir başlangıç olmasını diliyorum. her şey çok güzel olacak.
independence
Eko başkanın resmen AKP'nin içinden geçip tur attığı seçim oldu, yaklaşık 10 puan fark. Bu farkın mimarı da recep Tayyip Erdoğan olmuştur emin ol. Hele son haftaki üst perde söylemleri, imralı dan gelen mektup vs. Hepsi etkin oldu bu farkta. Binali nin başını Erdoğan yedi resmen.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol