23 haziran 2017 hatay'da 5 canlı bombanın yakalanması

independence
bugun hatay'da yapilan bir operasyonda suriye'den turkiye'ye eylem yapmak icin gelen 5 canli bomba yakalandi. Hatay valiliginden yapilan aciklama su sekilde;

”Suriye'den ülkemizde canlı bomba eylemi yapmak üzere gönderilen beş eylemci, Hatay Mit Daire Başkanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü birimleri tarafından 23 Haziran 2017 Cuma günü gerçekleştirilen müşterek operasyonla, Hatay il merkezine ulaşmadan yakalanmıştır.

Etkisiz hale getirilen eylemcilerden ikisinin vücuduna sarılı ve patlamaya hazır halde yakalanan intihar kemerleri, herhangi bir can ve mal kaybı yaşanmadan ele geçirilmiştir. Teröristler ile birlikte ele geçirilen canlı bomba yeleklerinde yapılan ilk incelemede patlayıcıların parça tesirli el bomba fünyeli olduğu anlaşılmıştır. Yakalanan üçü Suriye, ikisi Türk uyruklu beş kişi gözaltına alınmış olup, olayla ilgili çok yönlü soruşturma sürdürülmektedir"

http://www.hurriyet.com.tr/son-dakika-turkiyeye-giren-5-canli-bomba-yakalandi-40500705
broze
Sevindirici haberdir. Düşünsenize adamlardan ikisinin üstünde patlamaya hazır canlı bomba yelekleri varmış. Kaç kişinin hayatı kurtuldu çok şükür. Allah askerimizin polisimizin halkımızım yardımcısı olsun.
meekma
yakınlarda bir şeyler olsa mesela.. sonra çıkıp deseler ki biz 3 tanesini yakaladık ama dördüncüsü sızmış işte tüh filan..

bir devlet gerçekleşmemiş terör olayını neden medyaya paslar anlamam..

neyse dikkatli olun siz gene, ana fikir bu.
bigcoder
yakalanma aninin videosu, agizlari burunlari hala saglam, merkeze goturduklerinde biseyler yapsalar bari. olmadi cagirin zevkle iskence yaparim ben. o.c ler turkiye de bomba patlatip can alacaktiniz heea.


neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol