22 mayıs 2007 ankara ulus taki patlama

passive
iş çıkışın denk gelen bir saatte ankara ulus’ta bulunan anafartalar çarşısının önündeki otobus durağında yaşanan patlama. ankara valisi olay hakkında önce ’kaza olduğunu düşünüyoruz’ demiştir fakat daha sonra bomba patlaması olduğu anlaşılmıştır. şimdilik ölü sayısının 10’u bulduğu bildirilmiştir. yaralı sayısı ise 60’ı bulmuştur. ayrıntılı bilgi için:


http://www.milliyet.com.tr/2007/05/22/son/sontur50.asp
membrane
anafartalar çarşısında olmuş patlama, kanal d yanlışlıkla kopmuş bir bacak gösterdi, artık güvende olmadığımızın bir sinyali...
sheepmip
anafartalar çarşısının önündeki otobüs duraklarında yaşanan patlama, ordaki bir yakınımız sebebin canlı bomba olduğunu söyledi, ortada aşırı deforme olmuş bir cesette bunu kanıtlar nitelikteymiş. ayrıca ntv de kopmuş bir adet kol gösterdi.
ozgur
akp:kuzey ırak’a asker gönderirsek oy kaybederiz,zaten meclis de fesh edildi.

abd:peki canım istediğiniz gibi olsun.(akabinde pkk’ya komut verilir)

sonuç: 22 mayis 2007 ankara ulus patlamasi


ve birkaç hafta sonra asker yola çıkar,akp hükumeti böyle patlama haberleriyle karşılaşmaz.


ne zaman bu ve benzeri bir haber duysam aklıma ilk menderes gelir.50’li yıllarda abd’den aldığı borçları halka dağıtıp,sözde zenginlik getirmiştir.o gün bugündür değişen hiçbir şey yok.artan faizler dışında.

bar bar bağırıyoruz : bu ülke tam bağımsız olmadıkça,iç üretimi artırıp yeraltı kaynaklarını değerlendirmedikçe ve de imf’den kurtulmayıp,abd’ye bağımlı kaldıkça bu patlamalar olacak,öleceğiz.tayyip olsa ne oluuur,baykal olsa ne olur.ama abd’nin elinde oyuncak olursan,seni bu gibi patlamalarla korkutur ve amacina ulasir.pkk,barzani,el kaide,bunlar masadir.abd’nin komutuyla isirirlar.
nopanic
bugün onlarca insan evine dönemedi ankarada,bazıları hiç dönemeyecek,bazıları ise bir parçası eksik dönecek.hangi allahın cezası sebep mazeret olabilir ki okuldan çıkmış bir çocuğu,evine ekmek götüren bir babayı,işini yapan bir esnafı,bir insani öldürmeye?ülkenin çivisi çıkıyor,umarım o çivi çıkaranların götüne girer!
seeyouindisneyland
artık söyleyecek sözün kalmadığı eylem.

ap:’en az 20 kişi hayatini kaybetti’

haberi ‘acil’ koduyla geçen ve dakika dakika izleyen ap ajansı ankara’daki patlamada en az 20 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti. ap haberi şu ifadelerle geçti: ‘polis kaynakları şehrin en işlek caddelerinden birinde yer alan alışveriş merkezinin önündeki otobüs durağının yanında plastik patlayıcılar bulunduğunu kaydetti’.


reuters: ’patlamaya bomba neden oldu’

reuters haber ajansı ise başbakan yardımcısı mehmet ali şahin’in olayda en az 2 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdiğini bildirirken şu ifadeleri kullandı: ‘şahin konuyla ilgili daha geniş bilgi vermedi fakat patlamaya bir bomba neden oldu’ afp ajansı ise ankara valisi melih gökçek’in sözlerine yer verdiği haberinde 4 kişinin öldüğünü 52 kişinin yaralandığını ifade etti.

afp: ‘polis kaynaklarina göre patlamaya bomba neden oldu’

ankara’daki patlamayı ‘acil haber’ koduyla geçen haber ajanslarından biri de fransız haber ajansı afp oldu. afp haberinde şu ifadelere yer verdi: ‘çevredeki binaların camları patladı. cnn türk televizyonundan verilen olay yeri görüntülerinde polisin bazı insan vücudu parçalarını yerden temizlediği ve yaralı bir adamı ambulansa bindirdiği görülüyor. orada bulunan bir muhabir ise cesetler gördüğünü belirtti’.
apple
ankara valisi kemal önal’ın açıklamasına göre, yapılan dna testlerinden sonra canlı bomba’nın güven akkuş isimli bir kişi olduğu tespit edilmiş.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol