21 mart 2016 reza zarrab'ın abd'de tutuklanması

independence
dun gec saatlerde reza zarrab abd'de tutuklandi. miami'de iran yaptırımlarını ihlal ederek ederek abd'yi dolandırmak, bankacılık sahtekârlığı ve karapara aklama suçlamaları sebebi ile tutuklandigi soyleniyor haberlerde. savci kendisi icin 75 sene hapis cezasi istiyormus.

ebru gundes artik yarisma programlarinda juri falan olmayip solugu amerikada alir herhalde. miami'de bir de ev aldi mi tamam, komsu olur eski kocasi ile.
http://www.hurriyet.com.tr/reza-zarrab-abdde-tutuklandi-40073372
raymondeaprile
kendi ayaklariyla tipis tipis gittigi ulkede tutuklanmak, burada krallar gibi yasarken, sen kalk amerikaya git, 75 yilla suclan :)
turkiye zannetti galiba oralari, bakalim nolacak.

umarim amerikan adalet sistemi sayesinde efendim, bu olaylar sonucunda turkiyede donen carkin detaylari daha cok ortaya cikar, ne var ne yok biz de ogrenmis oluruz.
enseitankado
şimdi hep beraber naneyi yediniz işte, bu adamı mahkeme de konuşturacaklar. ne anlatacak sizce?
çarşaf çarşaf yayınlayacaklar, orada yayın yasağı falan yok.

reza parası ile türk siyasileri satın alabilir, peki ya abd yi satın alabilir mi?
siradanbiri
"reza zarrab, abd'de tutuklandı. abd adalet bakanlığı, zarrab'ın gözaltına alınmasının nedenini “iran'a yönelik abd yaptırımlarını delmek, kara para aklamak ve bankacılık yolsuzluğu” olarak açıkladı.savcılık, her üç şüpheli için abd'yi dolandırmaktan beş yıl, abd'nin iran yaptırımlarını ihlal etmekten 20 yıl, bankacılık sahtekârlığından 30 yıl ve karapara aklamaktan 20 yıl olmak üzere toplam 75'er yıl hapis istedi."

seviiim kooş cari açık patlıcak
herkonudafikrimvar
benim teorim, yakin zamanda ıran, reza'yı iade istedi. deşifre oldugu icin eskisi gibi iş yapamayan reza, iran ile arayi duzeltmek icin feda edilecekti. bunun istihbaratini alan reza ilk firsatta abd'ye topukladi, elindeki gizli belgeleri abd'ye satma anlasmasi yaparak teslim oldu.birkac ay yatip abd'den siginma hakki alacaktir.
yuruyengobek
ıstihbaratimizin almanya'dan geldigi bugunlerde sahtekarimizi abd'nin yakalamasina sasirmadigim olay. ulkenin onemli noktalarindaki kurumlari taseronlastiran hukumet, istihbarat vr adalet konularini da taseronlastirmis saniyorum.
burutbeton
adaletsizliğin ve eşitsizliğin kol gezdiği bir başka ülkeden medet ummuyorum. bekleyip göreceğiz, fakat şimdilik içimizdeki adalet duygusunu bastıracak güzel bir haber gibi gözüküyor.

bu yolla çok sevmedikleri ve artık çok tehlikeli buldukları, ne yapacağı öngörülemez akp türkiyesinden hesap soracaklardır. fakat amerikan diplomasisi her zaman pazarlığa açıktır ve bu onlar için, sadece bu hükumete ve başkanına karşı kullanacakları bir koz olarak kalabilir.

tersi olursa ve adalet yerini bulur da, burada yenilen tüm naneler açığa çıkarsa elbette sevinirim ama tabi ki çekincelerim var.

şunu da bi yerde okudum ve buraya yazmadan edemiycem;

don't drop the soap in the prison rezaaaa !!! good luck :)

edit: imla
profesyonelogrenci
eski akp milletvekili feyzi işbaşaran bu konuyla alakalı çok ilginç twitler atmış.

https://twitter.com/feyzi_isbasaran

1) kimse zarrab'ın, miami'de hava güzel, birkaç gün tatil yapıp denize girerim diye gittiğini sanmasın. zarrab o kadar aptal olamaz.

2) babek zencani'nin iran'da yargılanmasından beri zarrab tedirgindi. zencani idam cezasını alınca zarrab harekete geçti.

3) basından takip etmişsiniz, zarrab'ın boşanma meselesi ve mallarını satması gündemdeydi. zarrab ıstanbul'da diken üstündeydi.

4) zarrab'ı ıstanbul'da ölüm korkusu sarmıştı. o'nu koruyan güç o'nu mafyaya teslim etmişti. hem mafyayı doyurmak, hem de denileni yapmak

5) zarrab'ı koruyan güç, izleri silmek için zarrab'ı ortadan kaldıracaktı. zarrab'ın yaşaması artık zarar veriyordu.mafya zaten ensesindeydi

6) ıstanbul'da,büyük para kazananların hepsinin hayatı tehlikede. hele zarrab gibilerin milyar dolarlarla ıstanbul'da yaşaması imkansız.

7) zarrab, yolun sonuna geldiğini gördü, değil amerika avrupa'ya gidemiyordu.büyük ihtimalle amerika ile irtibata geçti. çünkü sorun abd.

8) zarrab, abd-miami'ye indiğinde fbı'nın kendisini tutuklayacağını bilmemesi imkansız. belli ki, arada cıa-fbı'ın adamları var.

9) fbı, zarrab'ı konuşturacak. zarrab da konuşmak için gitti zaten. zarrab konuşursa, az ceza alır ve servetinin bir kısmını kurtarır.

10) büyük ihtimalle zarrab amerika'ya tüm bilgileri, bağlantılarını verecek. bunun karşılığında kefaletle bırakırlar.

11) amerika, zarrab'dan bilgileri aldıktan sonra kefaletle bırakır, ama amerika'dan çıkamaz. zarrab da onu istiyor zaten.

12) zarrab, karakter olarak zayıf biri. türkiye'de tutuklandığında hemen dışarıya haber göndermişti. 'beni çıkarmazsanız konuşurum' demişti

13) zarrab konuşursa ne olur ? türkiye'deki 17-25 rüşvet ve yolsuzluk operasyonu uluslararası davaya dönüşür.

14) türkiye'deki bazı siyasilerin ve iran'daki bazı mollaların para trafiği ortaya saçılır. iran'da,ahmed-i nejat kilit isim olacak.

15) zarrab'ın konuşması ile iran'da üst düzey tutuklamalar olur. bu tutuklamalar hasan ruhani'yi çok rahatlatacak. abd ruhani ile çalışacak

16) zarrab,türkiye ve türk siyasetçilerle ilgili net bilgiler verir. türk siyasetçiler zarrab'ın suçlandığı konuların tam göbeğinde olur.

17) suçlama çok büyük ve uluslararası suçlar. atatürk havalimanı antreposundaki cıa operasyonlarının hepsi ortaya dökülür.

18) türkiye'de,hukuk şapa oturdu. türkiye, kesemediği göbeğini amerika kesti.bu siyaset veya siyasetsizlik bir yerde bitecekti.buraya kadar

19) netice itibariyle, zarrab türkiye'den kaçtı ve amerika'ya sığındı. zarrab canını kurtardı, gerisi düşünsün.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol