17

0 /
orqn
çeşit çeşit insanlar yaşıyor bu hatta.

bu sabah - sanıyorum bazılarına göre artık dün sabah oldu - tuhaf bir duruma tanık oldum burada. genç kadın olmakla kadın olmak arasındaki yıllardan birinde yaşayan bir kadın orta kapının arkasındaki koltuklardan birinde oturuyordu. hemen yanındaki koltuğa ise cinsiyeti yüzüne bakıldığında henüz anlaşılamayacak kadar küçük çocuğunu oturtmuştu. otobüs hareket ettikten yaklaşık 6-8 durak sonra doldu tabi, bu beklenen bir durum, her zaman dolar. ayakta kalan ve bundan rahatsız olan insanlar - ki ben toplu taşıma araçlarına ilk duraktan binmeyen insanların ayakta yolculuk yapmaktan şikayet etmeye hakkı olmadığını düşünürüm - otobüste 2 kişilik yer kaplayan bu 1 buçuk insana tepki göstermeye başladı. homurdanmalar falan işte... olay genele homurdanmaktan özele homurdanmaya geçince anne cevap verme ihtiyacı hissetti. ’ ... ben onun için de para ödedim ... ’ gibi bir şeyler söyledi. kadının bu düşünceli tavrı güzeldi; ama yine de bunu dile getirmesinden rahatsız olmuştum. buna gerek yoktu. bir otobüste bir tane boş yer varsa, ve oraya talip olanlardan biri 2 yaşındaki bir çocuksa, onun oturması doğaldır. asıl rahatsız edici olan o 2 yaşındaki çocuğu kaldırıp oturmayı düşünen, düşünebilen insanlarla birlikte yaşadığımız gerçeği sanıyorum. bir insan hayattan ne kadar darbe yemiş olabilir ki? bir insanı ne 2 yaşındaki çocuğun rahatını bozmayı düşünecek kadar yorabilir?

ps. entryi bağlayamadım. biraz uğraştım, sonra vazgeçtim zaten. bu seferlik böyle oldu. bir daha olmaz.
sipsi
hormon tavan yaşıdır. hormon taban yaşı da buna 53 eklenerek bulunur, bu da dahil bütün genellemeler yanlıştır.
salome
gorunen o ki "erkek" denilen kapanmak bilmez istah; "onyedi"-monyedi demiyor her kiza elinden geldigince guruldanıyor. hakikaten yazik, ne organmis be! yahu 17 demek cocuk demek bakmayin karistirdigi haltlara; 22 olsa yapmazdi. anlatabildim umarim. ustune alinan soyle buyursun.

edit: erkek denilen kapanmaz istah= + 23 (altındaki erkekler ustune alinmazsin)
van ness
çıktığında arkadaşlar arasında "17 17 17 santimmişşş" diye dalga geçtiğimiz teoman şarkısı.

evet ilkokul talebesi zekası var biraz.
salome
korkunc bir yastir 17. 18 degilsindir henuz bazi durumlarda ki azicik "hareketli" bi insan isen zorluklarla karsilasirsin. bir sene icin neler yaparlar insana. ayrica "kandirilmaya" en musait yastir 17. 16’ da cocuksundur o kadar bulasmazlar ama yine o bir sene fark hayat degistirir. 17 oldugun gunden itibaren basina gelmeyen kalmaz. kendini karsi cinse begendirme cabasi insana olur olmaz seyler yaptirip, olur olmaz seyler soyletir. o kadar gozun karadir ve annen bunu o kadar iyi bilir ki kadincagiz sen disari ciktiginda sabah 4’lere kadar balkonlarda bekler, uyku tutmaz. sik-sik tartismalar hatta kavgalar yasanir aile icinde, senin yuzunden." o daha resit bile degil, suna bak ne icmis bu da bu halde? kalk hastaneye goturelim bisey olmus buna", "yok sacmalama uyusun gecer fazla icmistir" anne-baba arasinda diyaloglar, yarim yamalak duyarsin. ne istedigini bilmezsin, cinsel kimlik catismalari yasarsin, alkol almak matah bok zannedersin, sigaraya alismak zorunda hissedersin, uyusturucu ile tanisma olabilir azicik akilli isen olmaz! kendini cok farkli bir boyutta gorursun, kimse anlamaz seni, kimseye dert anlatacak halin olmaz, mutlulugun gecici- mutsuzlugun baki olduguna inandigin icin mutlu insanlara aptal gozu ile bakarsin, bu ileriki yaslarda her insana (istisnalar disinda) aptal gozu ile bakacaginin alametidir, doktorlara tasinirsin "bu kizin nesi var?"...sonra gecer, zamanla gecer ama 17 ve devami (bir-kac yil daha), 30’a merdiven dayadiginda yapacak hic birseyin (eglence adina) kalmadigini farketmene neden olacak- suclu yaslar olarak bilindisina cikarilmaya calisilir savunma mekanizmalari yardimi ile. kotu yas 17, kotu kiz ... .
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol