15 temmuz 2016 fransa'da kamyonlu terör eylemi

ismettt
saat 00:30 civarlarında fransa'nın nice şehrinde bastille yıl dönümünü kutlayan kalabalığın arasına dalan bomba yüklü kamyonun patlatılması sonucu yapılan saldırıdır. ilk belirlemeler 60 ölü 100 yaralı olduğu yönündedir.
edit: bomba yoktur. kamyondan ateş açılmıştır
antiformalistrayok
yaklaşık 1 saat önce vuku bulmuş terör eylemi.

basttile hapishanesi kutlamaları sırasında kalabalığın üzerine ağır vasıta ile dalınması ve sonrasında ateş açılması suretiyle gerçekleşmiştir.

an itibari ile 60 kesinleşmiş ölü ve 100'ün üstünde yaralı var.

meğerse sadece lice'de değil nice'de de oluyormuş böyle saldırılar.

+18
https://mobile.twitter.com/RobW1996/status/753710372973060096/video/1

Edit : an itibari ile işid saldırıyı üstlenmiştir.fransa'da beklemeden cevaı verdi.de gaulle uçak gemisi suriye'ye doğru demir aldı.

edit2:ölü sayısı 73'e çıktı.
http://edition.cnn.com/2016/07/14/europe/nice-france-truck/index.html
independence
turkiye'de ki konsolosluklarini teror ihtimaline karsi kapatan ve fransiz resepsiyonunu iptal eden fransanin, kendi topraklarinda yeniden vurulmasi. turkiye'de terorden kacarken can evinden vuruldu ve ustelik yine vuruldu.

son haberlere gore en az 73 kisi yasamini yitirdi, en az 100 kisi de yaralandi. muhakkak yaralilarin icerisinde agir yaralilar da vardir ve 73 can kaybi sayisi ne yazik ki yukselecektir.

bu arada soylenenlere gore kamyon kalabaligin arasina daldiktan sonra en az 2km boyunca ilerlemeye devam ediyor. polis kamyonu durdurmaya calisiyor ancak bu esnada pek cok insan yasamini yitiriyor.
independence
can kaybi sayisi dakikalar gectikce artiyor. su anda telaffuz edilen can kaybi sayisi 75.

korkarim sabaha cok daha kanli bir tabloya uyanacagiz.
independence
yarali sayisi hakkinda da yeni guncellemeler var.

en az 50 kisinin yarali oldugu ve bu yaralilarin 42 sinin durumunun agir oldugu soyleniyor.

her agir yarali haberlerinde aliskiniz ki can kaybi sayisi hizla yukselir. bu olayda da boyle olacaktir. allah ailelerine sabir versin.
herkonudafikrimvar
fransa kuzey afrika'daki müslüman ülkeleri yaklalış 200 yıl boyunca sömürdü. fransa'nın bu günkü zenginliğe kavuşmasının en önemli etkenlerinden biri buydu. fransa, avrupa'da en çok müslüman yaşayan ülke. içinden çıkması çok zor bir durum ile karşı karşıya olan fransa'ya kolaylıklar dilerim.
criminalwhiterabbit
daha dün elçiliklerini kapatan ülke katliam olacağını bilmiyormuydu? tabiki biliyordu. bu yüzden kapattı ve gözlerini yumdu. terörü besleyen her ülke gibi kendi vatandaşlarının ölümüne göz yumdu. kim ne derse desin apaçık ortada hersey. istihbarat alacaklar ama hiç önlem almayacaklar bak sen şu işe..üzgünüm her ölen masum insan için. dini dili ırkı ne olursa olsun.
eksidenucurulankertenkele
http://www.sonbisey.com/fransada-teror-saldirisi-cok-sayida-olu-var/#

olayları dakika dakika anlatmışlar.

"02:43 – sky news: mısır'da ışid yanlıları saldırıyı kutlamak için sokaklarda" şu şekilde olan bir gelişme dikkatimi çekti.

allah hepinizin belasını versin. nasıl yapabiliyorlar böyle bir şeyi ben anlayamıyorum. zoruma gidiyor dünyamızın her geçen gün daha da kötüye gitmesi. üzülüyorum, dua ediyorum. elimden başka hiçbir şey gelmiyor.
adige
bu baldırı çıplak bedevileri kimlerin finanse ettiği ve kimlerin yönettiğini ortaya çıkarmadan sonu gelmeyecek,önlenemeyecek terör eylemlerinden bir tanesi.biz kendi payımıza düşen vebali biliyoruz da,bu işin gerisi nedir? üzücü bir durum. daha üzücü olan ise, devletlerin politikalarının bedelini sivil,masum halkların ödüyor olması.üzülmeyen hatta coşkuyla karşılayanlar ise devam etsinler,elbet kendi canı,sevdiklerinin canı da yanar bu işten bir gün.tepkilerini o güne saklasınlar.bugün ölenler ondan değil nasıl olsa.bin yaşatsınlar koyunlarında ki yılanı.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol